MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Koszalinie. Dwa oddziały szpitala w Koszalinie zamknięte. 130 osób na kwarantannie [16.04.2020]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Radek Koleśnik
Jak już informowaliśmy, u dwóch pacjentów oddziału wewnętrznego, a także jednego lekarza z kardiologii szpitala w Koszalinie stwierdzono w środę, 15 kwietnia, zakażenie covid-19. 130 osób ma kwarantannę, w tym personel szpitala.

- Ustaliliśmy listę osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi i są już one objęte nadzorem epidemiologicznym. Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem zostali przeniesieni na oddział zakaźny. Lekarz przebywa w kwarantannie domowej. Ich ogólny stan zdrowia jest dobry - wyjaśnia rzecznik lecznicy Cezary Sołowij.

- Instytucje właściwe do sprawowania pieczy zdrowotnej w naszym województwie zostały o zaistniałej sytuacji powiadomione. Oba oddziały, zgodnie z decyzją podjętą we współpracy z koszalińską stacją sanepidu, zostały poddane kwarantannie do 28 kwietnia.

W sumie na kwarantannie przebywa ponad 130 osób: personel (część w szpitalu, a część w kwarantannie domowe) i pacjenci z tych oddziałów.

- Wczoraj pobrano wymazy zarówno od personelu, jak i pacjentów przebywających na tych oddziałach. Mamy informację, że wyniki personelu okazały się ujemne. Oznacza to, i jest to godne podkreślenia, że zalecenia dotyczące stosowania środków ochrony osobistej i zasad postępowania epidemicznego są w naszym szpitalu w sposób właściwy stosowane - informuje rzecznik.

- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy o nieprzyjmowaniu nowych pacjentów na wspomniane oddziały. Sytuacja ta nie ma bezpośredniego wpływu na funkcjonowanie innych jednostek organizacyjnych koszalińskiego szpitala.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także Jak zabezpieczyć się przed zakażeniem koronawirusem? Zalecenia GIS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński