OPRAC.:
Mateusz Pietras
Trzynaście punktów Sochana w zwycięskim meczu
Trzynaście punktów Sochana w zwycięskim meczu Phil Long/Associated Press/East News
Jeremy Sochan zdobył 13 punktów dla San Antonio Spurs, a jego drużyna rozgromiła u siebie z Charlotte Hornets 135:99. To drugie z rzędu, a w sumie siódme i najwyższe w obecnym sezonie ligi NBA, zwycięstwo koszykarzy z Teksasu. Po meczu trener zwycięskiej drużyny nie omieszkał skomplementować reprezentanta Polski.

Podwójny dorobek punktowy Sochana w meczu przeciwko Charlotte Hornets

Reprezentant Polski Jeremy Sochan wyszedł do gry w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 26 minut. W tym czasie trafił cztery z pięciu rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch za trzy i dwa z trzech wolnych. Jego statystyki uzupełniają sześć zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty, blok i strata. Miał również najlepszy wskaźnik plus/minus spośród wszystkich zawodników (+35).

Sochan był w piątek trzecim strzelcem zespołu, a najlepszy w szeregach "Ostróg" pod tym względem okazał się Victor Wembanyama. 20-letni Francuz w następnym meczu po uzyskaniu pierwszego w karierze tzw. triple-double (16 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst przeciwko Detroit Pistons w 21 minut) przebywał na parkiecie 20 minut i zanotował 26 pkt, 11 zbiórek, asystę i dwa bloki. Rezerwowy Doug McDermott dodał 14 pkt.

"Ostrogi" bez żadnych problemów utrzymały przewagę jaką zbudowały na przestrzeni spotkania. Spurs odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Trener komplementuje reprezentanta Polski

– Utrzymywaliśmy dobre tempo. Na początku meczu żaden z zespołów nie był tak naprawdę w stanie trafić swoich rzutów, ale udało nam się przełamać. Po obu stronach parkietu wyglądaliśmy dziś solidnie. Mieliśmy ponad 30 asyst, a to zawsze dobry znak. Moi zawodniczy wyglądali tak, jakby zaczynali rozumieć, jak ze sobą współpracować

– skomentował występ zespołu trener Gregg Popovich.

Szczególnie wyróżniony został Sochan. Słynny szkoleniowiec po raz kolejny docenił reprezentanta Polski za jego wkład w defensywę i sposób, w jaki 20-latek rozwija swoje umiejętności.

– Czerpie przyjemność z gry w defensywie. Jego zasięg naprawdę mu w tym pomaga. Uczy się jak wyprzedzać przeciwników i wykorzystywać swoje warunki fizyczne. Gra w obronie mądrzej niż na początku sezonu

– zaznaczył Popovich.

Liderem gości z dorobkiem 28 pkt i pięciu przechwytów był LaMelo Ball, wracający do gry po długiej przerwie spowodowanej skręceniem prawej kostki 26 listopada. Hornets przegrali czwarte spotkanie z rzędu i 15 z ostatnich 16. Z bilansem 8-28 zajmują 13. miejsce w Konferencji Wschodniej. Spurs (7-30) są ostatni w Zachodniej.