Mistrzostwa Polski Juniorek. Agata Kawecka wicemistrzynią kraju

W Grudziądzu zakończyły się 15. Mistrzostwa Polski Juniorek. Po srebrny krążek sięgnęła Agata Kawecka z Fight Clubu Koszalin. archiwum

W zawodach swoje umiejętności zaprezentowały 103 zawodniczki z 45 klubów. Agata Kawecka, którą prowadzi Ireneusz Graczyk boksowała w kategorii wagowej do 54 kg.

W pojedynku eliminacyjnym pokonała przez TKO w 2. rundzie Wiktorię Chorążak (WKB Start Włocławek). Bez problemu wzięła także dwie kolejne przeszkody. W ćwierćfinale zwyciężyła jednogłośnie na punkty (3:0) z Natalią Bakalarz (UKS San Nisko), a w półfinale również 3:0 z Aleksandrą Kubiak (Copacabana Konin).

W finałowym starciu Kawecka uległa werdyktem sędziów Ewelinie Cieśluk (Hetman Białystok). Wzbudził on bardzo duże kontrowersje.