Młyny Stoisław Koszalin awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 7 lat
W rozegrany w środę meczu ćwierćfinałowym Orlen Pucharu Polski, Młyny Stoisław Koszalin bez większych problemów pokonały Start Elbląg 32:25. Nasze piłkarki ręczne zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się na początku maja.

Szczypiornistki z Koszalina i Elbląga spotkały się po raz drugi na przestrzeni 11 dni w hali przy ul. Śniadeckich. I po raz drugi pewne zwycięstwo odniosły gospodynie meczu. W ligowym starciu było 38:27. W pucharowym rozmiary wygranej były nieco mniej okazałe, ale dominacja podopiecznych trenera Krzysztofa Przybylskiego nie podlegała dyskusji.

Mecz od początku toczył się pod dyktando koszalinianek. Wprawdzie wynik otworzyła już w 1. minucie Aleksandra Wiśniewska, ale w odpowiedzi po dwa razy trafiły Marcelina Polańska i Gabriela Urbaniak (4. - 4:1). Aż trzy skuteczne interwencje do tego momentu miała na koncie bramkarka Młynów, Natalia Filończuk. Dwie kolejne kontry, zakończone golami Urbaniak podwyższyły przewagę do 4 goli (9. - 7:3). Start zdołał jeszcze odpowiedzieć trzema trafieniami na 7:6, ale był to ostatni tak bliski kontakt między zespołami w tym meczu. Seria celnych rzutów Anny Mączki zwiększyła różnicę do 4 goli, a w ostatnich 8. minutach przed przerwą koszalinianki jeszcze ją podwoiły!

od 7 lat

Druga połowa rozpoczęła się od udanej interwencji Aleksandry Iwanycji przy rzucie karnym Tatsiany Pachrabickiej (w całym meczu koszalińskie bramkarki meczu nie dały się zaskoczyć z siódmego metra aż cztery razy!). Do 42. min utrzymywała się różnica 7-8 goli. W kolejnych siedmiu Młyny powiększyły ją aż do dwunastu (28:16). Miedzy 50. i 55. min Start odpowiedział serią 5:0, ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary przegranej, po której elblążanki pożegnały się z tą edycją rozgrywek o Puchar Polski.

Decydujące mecze Orlen Pucharu Polski zostaną rozegrane w formule Final Four, w dniach 3-5 maja w Kaliszu. Koszalinianki czekają na półfinałowego rywala. W trzech pozostałych parach 1/4 finału o wyjazd do Kalisza będą walczyć: Handball JKS Jarosław - KGHM Zagłębie Lubin, Piotrcovia Piotrków Tryb. - MKS FunFloor Lublin, MKS Urbis Gniezno - KPR Gminy Kobierzyce.

Młyny Stoisław Koszalin - Start Elbląg 32:25 (20:11)
Młyny: Filończuk, Iwanycja - Bajrak 2, Męczykowska, Urbaniak 4, Mączka 4, Zaleśny 2, Choromańska 2, Koper 3, Szynkaruk 1, Rycharska 4, Żmijewska 2, Kubisova 3, Nowicka, Szajek 2, Polańska 3.
Start: Pentek, Ciąćka 1 - Bancilon 1, Dworniczuk, Wiśniewska 4, Weber 4, Kuźmińska 2, Głębocka 1, Grabińska 2, Pachrabicka 3, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3.