Noworoczny falstart Młynów Stoisław Koszalin [ZDJĘCIA, WIDEO]

W pierwszym występie w 2024 roku w Orlen Superlidze Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin były tłem dla czwartego zespołu w tabeli. MKS Urbis Gniezno bez problemów wygrał w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej 30:21.

W dwóch ostatnich meczach ligowych w 2023 roku koszalińskie szczypiornistki sięgnęły po zwycięstwa. W grudniu wygrały także spotkanie Pucharu Polski z zespołem z niższej ligi i rozegrały wyrównany mecz kontrolny z mocną ekipą KPR Gminy Kobierzyce. Wszystko to dawało powody do optymizmu przed starciem w ramach 11. kolejki z drużyną z Gniezna. Niestety, potwierdzenia na boisku nie było. Zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego zagrał tak jak podczas w fatalnej serii z 1. rundy, gdy poniósł siedem porażek z rzędu.

Niedzielne spotkanie 11. kolejki od pierwszych minut toczyło się pod dyktando przyjezdnych, które zaprezentowały twardą i konsekwentną grę w obronie, a także wykorzystywały seryjnie popełniane błędy przez koszaliński zespół. Proste straty napędzały kontrataki przyjezdnych, przy których bezradne były koszalińskie bramkarki. Także w ataku pozycyjnym MKS Urbis radził sobie zdecydowanie lepiej od gospodyń, które nawet jeżeli dochodziły do pozycji rzutowych, to obijały słupki i poprzeczkę, bądź przegrywały pojedynki z bramkarkami z Gniezna.

Po 6. minutach było 4:1 dla przyjezdnych. W siódmej Młyny zbliżyły się na 3:4, po trzecim trafieniu Anny Mączki, ale za chwilę było 4:9 (11.). Pomimo kolejnych zmian i czasów branych przez trenera Przybylskiego, obraz gry nie zmienił się do 20. min. Dopiero przy stanie 6:13 ponad 850 kibiców obejrzało niezły fragment w wykonaniu jego podopiecznych. Mączkę, która zdobyła aż 5 z pierwszych 7 goli zespołu, wsparły inne zawodniczki i w 26. min różnica spadła do 3 goli (12:15). Niestety, passa Młynów nie trwała długo. Finałowe minuty pierwszej odsłony należały do gnieźnianek, które dorzuciły 3 gole, podczas gdy koszalinianki już nie poprawiły dorobku.

Od serii 3 goli dla przyjezdnych rozpoczęła się też druga część meczu. Za to zawodniczki Młynów nadal fatalnie prezentowały się w ataku. Dość powiedzieć, że do połowy drugiej odsłony zdobyły zaledwie 2 gole i po 45. min przegrywały 13:23, co praktycznie przesądziło o losach meczu. W końcówce kilka trafień zaliczyła Marcelina Polańska, ale wygrana przyjezdnych nie była zagrożona nawet przez moment.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS 30:21, a więc jeszcze wyższym nie w meczu 1. rundy w Gnieźnie (26:19). W zespole gości 9 goli zdobyła Magdalena Nurska, a o trzy mniej wybrana zawodniczką meczu skrzydłowa Żaneta Lipok, która poprzednie dwa sezony spędziła w Młynach. Warto zauważyć, że w pokonanym zespole Młynów gole zdobywały praktycznie tylko trzy zawodniczki. Mączka, Polańska i Aleksandra Zaleśny zaliczyły aż 19 z 21 trafień zespołu.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Urbis Gniezno 21:30 (12:18)

Młyny: Filończuk, Iwanycja – Bajrak, Męczykowska 1, Urbaniak, Mączka 9, Zaleśny 5, Haric, Choromańska, Koper, Szynkaruk, Rycharska, Kubisova, Nowicka, Szajek 1, Polańska 5.

Urbis: Hypka, Konieczna, Hoffman – Siwka 1, Giszczyńska, Bartkowiak, Chojnacka, Szczepanik 3, Tanaś, Kuriata 3, Widuch 1, Lipok 6, Nurska 9, Hartman 2, Matysek, Łęgowska 5.