MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie. Zmarł mężczyzna z Białogardu zakażony koronawirusem [26.03.2020]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie
Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie
Nie żyje 67-letni mężczyzna z Białogardu — to pierwsza ofiara koronawirusa z naszego regionu. Mężczyzna od kilku dni przebywał pod opieką koszalińskiego szpitala.

Jak wczoraj informował rzecznik szpitala Cezary Sołowij, jego stan był ciężki, został przeniesiony na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

67-letni mężczyzna, o którym informowaliśmy wczoraj, miał objawy kliniczne koronawirusa, badania były niejednoznaczne, ale miał kontakt z pacjentem z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19, co kazało go wpisać na listę osób zarażonych.

Aktualizacja 9.10

Bezpośrednim powodem śmierci było ciężkie wirusowe zapalenie płuc, prawdopodobnie o etiologii covid 19. Pacjent miał również choroby współistniejące.

- Mężczyzna był hospitalizowany z powodu prawdopodobnego zakażenia koronawirusem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został umieszczony na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Prawdopodobne zakażenie oznacza w tym przypadku objawy kliniczne, ale niejednoznaczny wynik badania. Ponadto pacjent miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 - wyjaśnia Cezary Sołowij, rzecznik szpitala.

Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa pięcioro pacjentów: 4 ze stwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem, piąta czeka na wynik. Ich ogólny stan zdrowia jest dobry.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także: Koszalin: Straż Miejska w Koszalinie ostrzega przed koronawirusem - film Internauty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński