MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piesi i rowerzyści pod ochroną. Akcja koszalińskich policjantów

OPRAC.:
Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Koszalińscy policjanci ruchu drogowego w trosce o pieszych i rowerzystów na terenie powiatu koszalińskiego prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Koszalińscy policjanci ruchu drogowego w trosce o pieszych i rowerzystów na terenie powiatu koszalińskiego prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policja Koszalin
Piesi oraz rowerzyści muszą znaleźć się pod szczególną ochroną, ponieważ to oni narażeni są najbardziej na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Należy jednak pamiętać, że osoby piesze i rowerzyści mimo swoich uprawnień mają też obowiązki! - przypominają koszalińscy policjanci.

Koszalińscy policjanci ruchu drogowego w trosce o tę grupę użytkowników dróg na terenie powiatu koszalińskiego prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Każdego dnia policjanci z koszalińskiej drogówki dążą do tego, aby zdarzeń na drogach było jak najmniej. W tym celu prowadzone są różne akcje promujące bezpieczne zachowania. Dzięki tej wytężonej pracy policjantów udało się osiągnąć znaczną poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Mundurowi podczas prowadzonych działań przypominają kierującym, że pieszy wchodzący na przejście dla pieszych lub już znajdujący się na tym przejściu, ma pierwszeństwo przed pojazdem. Zatem zbliżając się do przejścia zobowiązani jesteśmy zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na nie.

Funkcjonariusze przypominają pieszym i rowerzystom o zagrożeniach związanych z prowadzeniem rozmowy przez telefon czy słuchaniem głośnej muzyki w słuchawkach podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez jezdnię. Na bezpieczeństwo "niechronionych" bardzo duży wpływ mają także sami piesi i rowerzyści, mimo swoich uprawnień mają również obowiązki.

Pamiętajmy także o przepisach związanych z koniecznością używania elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym - mały albo większy odblask warto mieć na odzieży poruszając się także w terenie zabudowanym. Kierowca na pewno wcześniej nas zauważy i szybciej będzie mógł zareagować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera