Piłka Ręczna Koszalin podejmie dziś Ruch Chorzów

Zaktualizowano
Tylko dwa dni odpoczynku po pierwszym zwycięskim meczu w tym sezonie - z Piotrcovią Piotrków Trybunalski - miały szczypiornistki Piłki Ręcznej Koszalin. Dziś o godz. 18.00 podopieczne Anity Unijat podejmą w hali przy ul. Śniadeckich, Ruch Chorzów.

Będzie to zarazem ostatni domowy mecz koszalińskiego zespołu w 1. rundzie rozgrywek Superligi kobiet. Zespół z Chorzowa to outsider rozgrywek i - od niedzieli - jedyny zespół bez zdobyczy punktowej.

Niebieskie przegrały wszystkie pięć spotkań, na ogół wyraźnie. Wyjątkiem było spotkanie z 4. kolejki z KPR Gminy Kobierzyce. Na wyjeździe uległy 24:25, remisując do przerwy 13:13. Podopieczne chorwackiego trenera Marko Brezica (w ostatnich meczach Ruch prowadził jego asystent Ryszard Jarząbek) prowadziły w tym spotkaniu na 12 minut przed końcem 21:19. Końcówka meczu w ich wykonaniu była jednak nieskuteczna, a rywalki decydujące trafienie uzyskały z rzutu karnego.

Piłka Ręczna Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 31:23 [ZDJĘCIA]

Zespół z Chorzowa oparty jest na wychowankach. W kadrze Ruchu jest ich aż dwanaście! Przed obecnym sezonem z zewnątrz dołączyły tylko trzy młode zawodniczki, skrzydłowa Klaudia Cygan (SMS Płock) oraz bliźniaczki Kaja (bramkarka) i Michalina Gryczewskie (rozgrywająca) z Dwójki Łomża.

Po urlopie macierzyńskim występy wznowiła Karolina Jasinowska. Koszalinianki w niedzielę przełamały się po serii czterech porażek na starcie sezonu. Wbrew końcowemu wynikowi (31:23), w starciu z Piotrcovią nie obyło się bez nerwowych chwil. W drugiej połowie z kilkubramkowego prowadzenia zrobił się remis i zanosiło się na gorącą końcówkę.

Piłka Ręczna Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 [ZDJĘCIA]

Nieodpowiedzialne zachowanie najlepszej w zespole gości Brazylijki Vitorii Macedo (czerwona kartka za faul na Gabrieli Urbaniak), sprawiło, że w ostatnich 10 minutach gra Piotrcovii rozsypała się, co potrafiły wykorzystać koszalinianki.

W dzisiejszym meczu 6. kolejki, PR Koszalin będzie zdecydowanym faworytem, co jednak nie powinno uśpić naszego zespołu. Z pewnością nie mające nic do stracenia chorzowianki zagrają bez kompleksów, licząc na niespodziankę.

- Zapewniam, że podejdziemy do tego meczu tak jak do każdego innego i postaramy się, żeby 3 punkty zostały w Koszalinie - powiedziała Anita Unijat, trenerka PRK.

Do jej dyspozycji powinny być dzisiaj nieobecne w niedzielę Gabriela Haric i Natalia Filończuk.