Połczyn otrzymał nagrody za wygraną w konkursie "Świeć się z...

  Połczyn otrzymał nagrody za wygraną w konkursie "Świeć się z Energą" [wideo]

  Inga Domurat

  Głos Koszaliński

  Głos Koszaliński

  7. edycję plebiscytu "Świeć się z Energą", którego partnerem medialnym był "Głos Koszaliński", wygrał Połczyn-Zdrój. I to drugi raz z rzędu!
  "Świeć się z Energą" to coroczny plebiscyt, w którym Polacy głosują na miasta najpiękniej udekorowane na święta bożonarodzeniowe. W ostatniej edycji wzięły udział aż 222 miasta. Eliminacje regionalne wyłoniły zwycięzców województw i w Zachodniopomorskim wygrał je Połczyn, który ostatecznie zajął też pierwsze miejsce w finale. 10 głosami pokonał Inowrocław, zdobywając główną nagrodę - energooszczędny sprzęt domowego użytku o wartości 50 tys.
  złotych z przeznaczeniem na cel charytatywny. W piątek, w hali sportowo-widowiskowej przy połczyńskim gimnazjum, w miejscu, które było w stanie bezproblemowo pomieścić 92 sztuki kupionego w ramach nagrody sprzętu, nastąpiło jego uroczyste przekazanie.

  - Wygraliśmy ten konkurs, jesteśmy liderami, jesteśmy mistrzami - rozpoczął uroczystość Mirosław Pierz, wiceburmistrz Połczyna, a w tle słychać było przebój zespołu "Queen", "We are the champions". - Bez osób, które teraz wymienię, nie byłoby tych nagród.
  I tu wiceburmistrz wymienił tych, którzy najbardziej zaangażowali się w popularyzację plebiscytu i samo głosowanie, i którzy jednocześnie tworzyli powołany przez burmistrz Barbarę Nowak komitet. A jego celem był wybór placówek, do których trafi nagroda i ostatecznie, jaki to będzie sprzęt AGD. Stanęło na tym, że otrzymają go aż 23 placówki, w większości te działające z myślą o dzieciach i młodzieży. Wśród nich znalazł się też dom dziecka, który swoją siedzibę ma w Świdwinie, a nie w zwycięskim Połczynie.

  - Dla Połczyna to podwójne święto, bo nie dość, że świętujemy zwycięstwo, to jeszcze jedność społeczności lokalnej - mówiła Barbara Nowak podczas piątkowej uroczystości. - Nie byłoby świętowania, gdyby nie mieszkańcy. To była naprawdę masowa integracja społeczeństwa i za nią wszystkim serdecznie dziękuję.

  Piotr Lidzbarski, przedstawiciel Energi, nie omieszkał dodać, że w Połczynie jest już drugi raz, by wręczyć nagrodę za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Świeć się z Energą". - Znowu byliście najlepsi w Polsce. Gratuluję - stwierdził Piotr Lidzbarski. - Wygraliście 50 tys. złotych, za które zrobiliście zakupy w naszym sklepie internetowym.

  Efekt tych zakupów w postaci 92 sztuk sprzętu AGD zobaczyli wszyscy, którzy w piątek dotarli do hali. Urządzenia zajęły całkiem sporo miejsca. Przedstawiciele obdarowanych placówek w pewnym momencie poproszeni zostali, by każdy z nich stanął przy tych przedmiotach, które są przeznaczone dla danej instytucji. Były podziękowania i uścisk dłoni. Jeszcze w piątek sprzęt był gotowy do transportu, by już od poniedziałku mógł służyć wychowankom choćby świetlic wiejskich, filiom bibliotecznym czy szkole i przedszkolu w Redle.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo