MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Koszalina z dronem w walce z koronawirusem [wideo, zdjęcia]

gk24
W związku z zagrożeniem koronawirusem policjanci z Koszalina pilnują przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Robią to zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego drona.

W ostatnich dniach na terenie całego kraju wprowadzone zostały kolejne zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń pilnują patrolujący miasto policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego drona.

Policjanci przypominają, nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelują o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

- Sprawdzamy różne miejsca, m.in. Wodną Dolinę, Sportową Dolinę oraz wszystkie te miejsca, które koszalinianie najczęściej odwiedzają - mówi Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

Policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej. Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

- Policjanci sprawdzają także osoby objęte kwarantanną. Mamy do sprawdzenie około pół tysiąca adresów. Skierowaliśmy już kilkanaście wniosków do sądu w związku z tym, że nie wszyscy stosują się do zasad kwarantanny domowej - dodaje Monika Kosiec.

Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas! Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński