Pożegnanie z pucharem. Gwardia Koszalin - Błękitni Stargard Szczeciński 1:3 [zdjęcia]

Łukasz Szymański (z prawej) znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył dla Gwardii honorową bramkę. Dawid Jaśkiewicz
Mimo ambitnej postawy, piłkarzom Gwardii Koszalin nie udało się sprawić niespodzianki i po interesującym meczu ulegli drugoligowym Błękitnym Stargard Szczeciński 1:3. Półfinalista rozgrywek z minionego sezonu był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Mimo, że jest to praktycznie środek okresu przygotowawczego, licznie zgromadzona koszalińska publiczność obejrzała szybkie i interesujące zawody. W pierwszych minutach bramce gości próbowali zagrozić Fabian Słowiński i Przemysław Brzeziański. Błękitni odpowiedzieli akcją Wojciecha Fadeckiego. Kolejną okazję miał Brzeziański, jednak strzał napastnika Gwardii nie sprawił większych problemów Markowi Ufnalowi. W 19 minucie w pole karne gospodarzy wpadł Michał Magnuski i strzałem w kierunku dalszego rogu bramki dał drugoligowcom prowadzenie. Kilka chwil później fatalny w skutkach błąd popełnił Andrzej Budnik i Michał Magnuski po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Swoją okazję miał również Radosław Wiśniewski, lecz w tej sytuacji gwardzistów od straty gola uratował słupek. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego znakomicie uderzył Łukasz Szymański i przed drugą połową kwestia awansu pozostawała otwarta. Na drugą część gry podopieczni Łukasza Drożdżala przystąpili jeszcze mocniej zmobilizowani. Gwardziści osiągnęli przewagę i kilkakrotnie zagrozili bramce zespołu ze Stargardu Szczecińskiego. Ponownie szczególnie aktywni byli Fabian Słowiński i Przemysław Brzeziański. Gdy wydawało się, że to gospodarze są bliżsi strzelenia gola, w 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową piłkę do siatki posłał Tomasz Pustelnik. Koszalinianie nie zrezygnowali z walki i ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Po stałych fragmentach gry swoich szans szukali Maciej Stańczyk i Wojciech Wójcik. Błękitni odpowiedzieli znakomitą okazją Filipa Łaźniowskiego. Tuż przed końcowym gwizdkiem kolejną indywidualną akcję przeprowadził Brzeziański, lecz piłka minęła światło bramki. Gwardia Koszalin - Błękitni Stargard Szczeciński 1:3 (1:2) Bramki: Szymański (45.) - Magnuski (19., 25.), Pustelnik (67.) Gwardia: Budnik - Dondera, Szałek (62. Bień), Stańczyk, Sobiegraj (46. Ł.Wiśniewski), Wojciechowski, Shinmura, Szymański, Słowiński, Wólkiewicz (75. W.Wójcik), Brzeziański.