Przełamali serię. Gwardia wygrywa w Olsztynie

W rozegranym awansem meczu w ramach 11. kolejki II ligi mężczyzn Gwardia Koszalin pokonała w Olsztynie miejscowego Szczypiorniaka. Podopieczni Piotra Stasiuka przełamali tym samym złą serię z tym zespołem w ostatnich latach.

Trudy podróży do Olsztyna i wyjście z autobusu praktycznie od razu na parkiet nie wpłynęło dobrze na ekipę gości. W początkowej fazie spotkania koszalińscy szczypiorniści nie tylko nie potrafili wykorzystać wybornych, stuprocentowych sytuacji, ale też nie radzili sobie w defensywie. Nie nadążali za przeciwnikami. Nic dziwnego, że pierwsze 15 minut należało do Szczypiorniaka, który prowadził 6:1.

Z kolejnymi minutami gwardziści zaczęli coraz bardziej się rozgrzewać i odzyskiwali właściwy rytm. Pewnym punktem w bramce gospodarzy był broniący praktycznie przez całe spotkanie Henryk Rycharski, a z przodu ton grze nadawał Krzysztof Szymko. Odzyskujący dopiero formę po dłuższej przerwie był motorem napędowym koszalińskiej ekipy. Do tego swoje trafiali skrzydłowi - Bartosz Tołłoczko (6 bramek) oraz Jakub Radosz (8 bramek, najskuteczniejszy na parkiecie). Goście mieli ponadto jeden rzut karny, który wykorzystali oraz jeden karny, który został obroniony przez Dawida Gryzio. Zwycięstwo stało się więc faktem, a Gwardia pozostała w ligowej czołówce.

Szczypiorniak Olsztyn - Gwardia Koszalin 25:29 (11:14)
Gwardia: Gryzio, Rycharski - Szymko 4, Hertig, Tołłoczko 6, Czerwiński 3, Laskowski 2, Kiciński 3, Jakutowicz 2, Radosz 8, Urbański 1.