Sekretarz UM Koszalin został zastępcą prezydenta

  Sekretarz UM Koszalin został zastępcą prezydenta

  Marzena Sutryk marzena.sutryk@gk24.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Tomasz Sobieraj od 1 czerwca będzie zastępcą prezydenta Koszalina.

  Tomasz Sobieraj od 1 czerwca będzie zastępcą prezydenta Koszalina. ©Radek Koleśnik

  Po tym, jak podaliśmy w poniedziałek, że nowym wiceprezydentem miasta będzie Tomasz Sobieraj, prezydent Piotr Jedliński ogłosił to tego samego dnia oficjalnie. Tomasz Sobieraj ma objąć stanowisko od 1 czerwca.
  Tomasz Sobieraj od 1 czerwca będzie zastępcą prezydenta Koszalina.

  Tomasz Sobieraj od 1 czerwca będzie zastępcą prezydenta Koszalina. ©Radek Koleśnik

  Tomasz Sobieraj prywatnie

  Tomasz Sobieraj prywatnie


  Ma 33 lata. Jest żonaty, ma dwie córki. Zainteresowania to: psychologia, prawo, gospodarka, polityka, socjologia, motoryzacja, podróże, muzyka, sport.  Tomasz Sobieraj to dotychczasowy sekretarz miasta. Od 1 czerwca zajmie fotel, który zwolnił niedawno Adam Szałek z PO. Ten odszedł z "powodów osobistych".
  Natomiast prezydent miasta Piotr Jedliński stwierdził, że trudno mu będzie pracować tylko z dwoma zastępcami (to Przemysław Krzyżanowski i Andrzej Kierzek), bo zadań w ratuszu jest zbyt dużo. Stąd decyzja, by powołać trzeciego zastępcę.

  Nowy wiceprezydent będzie odpowiadał za planowanie przestrzenne, architekturę, gospodarkę nieruchomościami, geodezję, kartografię, katastrat, ale też dodatkowo za informatyzację urzędu i miasta. Podlegać mu będą dyrektorzy Wydziału Architektury i Urbanistyki, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Wydziału Nieruchomości. Tomasz Sobieraj był sekretarzem miasta przez rok. Wcześniej w latach 1998 - 1999 i w 2004 - 2006 prowadził działalność gospodarczą. W 2003 spędził kilka miesięcy na stażu absolwenckim w ratuszu.

  Potem przez 3 lata (do 2007) był w ratuszu inspektorem ds. obsługi merytorycznej kierownictwa. Następnie przez 3 lata był zastępcą dyrektora w koszalińskim urzędzie pracy. W 2010 został zastępcą dyrektora ds. świadczeń w oddziale KRUS w Koszalinie. I to stamtąd w zeszłym roku przeszedł do ratusza na sekretarza. Pochodzi ze Szczecinka. Jest magistrem administracji po uniwersytecie w Olsztynie, wcześniej uzyskał licencjat administracji w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Skończył też zaocznie prawo na Uniwersytecie Gdańskim. W stopniu zaawansowanym zna język angielski, w stopniu podstawowym - niemiecki.

  Co jego zdaniem wymaga pilnych zmian? - Na pewno będę chciał usprawnić procedurę wydawania decyzji o zabudowie - mówi Tomasz Sobieraj. Czy planuje rozstać się z kimś, np. z osób ze stanowisk kierowniczych w wydziałach, które mu będą podlegać? - Za szybko, by o tym mówić. Na pewno nie będę zaczynał od zwalniania kogokolwiek - odpowiada.

  Tomasz Sobieraj jako sekretarz miasta musiał być bezpartyjny, a więc złożył rezygnację z przynależności do PO. Czy teraz, gdy obejmie fotel wiceprezydenta, wróci do szeregów partii (przepisy mu tego nie zabraniają)? - Myślę, że tak, jeżeli mam znowu się związać z działalnością partyjną, to właśnie z PO - odpowiada Tomasz Sobieraj. Na nowym stanowisku będzie zarabiał podobnie, jak na stanowisku sekretarza - ok. 12 tys. zł brutto.

  A kto go zastąpi? - To kwestia najbliższego miesiąca, gdy zdecyduję o obsadzie stanowiska, czy to będzie konkurs, czy przeniesienie następcy z innej jednostki samorządowej - odpowiada prezydent Piotr Jedliński.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (52)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (52) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.