MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stypendia za aktywność na Politechnice Koszalińskiej. Warto się uczyć i mieć pasję

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Od lewej: dr hab. inż. Tomasz Królikowski - prof. PK i prorektor ds. studenckich, dr Igor Pogonowski - katedra zarządzania i marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych, dr hab. Danuta Zawadzka - profesor PK i rektor uczelni, Wojciech Leśniewski - dyrektor Santander Universidades w Polsce, Sonia Ryfa - dyrektor oddziału Santander w Koszalinie oraz dr Anna Szczepańska-Przekota - katedra finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
Od lewej: dr hab. inż. Tomasz Królikowski - prof. PK i prorektor ds. studenckich, dr Igor Pogonowski - katedra zarządzania i marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych, dr hab. Danuta Zawadzka - profesor PK i rektor uczelni, Wojciech Leśniewski - dyrektor Santander Universidades w Polsce, Sonia Ryfa - dyrektor oddziału Santander w Koszalinie oraz dr Anna Szczepańska-Przekota - katedra finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Krzysztof Marczyk
Politechnika Koszalińska zawarła porozumienie z bankiem Santander dotyczące stypendiów dla studentów.

- Studenci Politechniki Koszalińskiej zaczynają mieć coraz większy dostęp do wsparcia finansowego za ponadprzeciętną aktywność - mówiła dr hab. Danuta Zawadzka, profesor PK i rektor tejże uczelni.

- Rozpoczynamy program stypendialny w ramach umowy - darowizny, dzięki czemu studenci będą otrzymywać stypendia. To ważna chwila dla naszej uczelni, bo pokazujemy, że nasi studenci włączani są w globalne projekty edukacyjne, programy kreujące przedsiębiorcze postawy już na etapie studiów.

- Tego typu działania, czyli współpraca sektora akademickiego z sektorem biznesowym, rozpoczęła się w naszej grupie w 1996 roku w Hiszpanii - powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

- Zarówno wtedy, jak i dziś uważamy, że to jest przyszłość, jeśli chodzi o ekonomię i rozwój społeczeństwa. Politechnika Koszalińska dołączyła do naszego grona jako 66. uczelnia w kraju. Razem to już ponad 1000 ośrodków akademickich z całego świata, z którymi współpracuje Santander. Zależy nam na tym, by studenci rozwijali się pod kątem języków obcych i kompetencji miękkich, ale też technologicznych - dodał.

W ramach umowy z uczelnią na stypendia bank przeznaczy 40 tysięcy złotych, po 1000 złotych na jedną osobę. Za co możne je otrzymać?

- O stypendium mogą się ubiegać studenci lub doktoranci za osiągnięcia edukacyjne (średnia z ocen), ale też za aktywność sportową, społeczną czy muzyczną - mówiła z kolei dr Anna Szczepańska-Przekota (katedra finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych).

- Naturalnie musi to być udokumentowane odpowiednimi certyfikatami i innymi dokumentami potwierdzającymi dane osiągnięcia - dodała.

- Konkurs jest skierowany zarówno dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz dla uczestników Szkoły Doktorskiej - uzupełnił dr Igor Pogonowski (katedra zarządzania i marketingu WNE).

Konkurs stypendialny rusza na początku 2024 roku. Wymagana jest rejestracja na platformie internetowej grupy Santander. Nad weryfikacją wniosków stypendialnych czuwać będzie specjalnie powołana w tym celu komisja złożona z przedstawicieli uczelni i Sandandera.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera