Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SzLOT z nowym prezesem. Już jutro?

Rajmund Wełnic
Piotr Misztak
Piotr Misztak Rajmund Wełnic
Zdaje się, że to koniec zawieruchy w Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że prezes SzLOTu Piotr Misztak złoży rezygnację.

To dalszy ciąg zamieszania, do jakiego doszło miesiąc temu na walnym zgromadzeniu członków SzLOT-u. Kolejne zostało zwołane na wtorek, 8 listopada. Jak nam się udało potwierdzić w kilku źródłach, jeszcze przed walnym rezygnację złożył Piotr Misztak, prezes i zarazem dyrektor SzLOT-u. – Pożegnał się ze współpracownikami i członkami stowarzyszenia – mówi nasz informator.
- Wszystko powiem we wtorek – bardziej tajemniczy jest sam Piotr Misztak.
Wydaje się jednak, że to przesilenie w trwającym od miesiąca pacie. Przypomnijmy, że do starcia doszło podczas próby wybrania nowego członka zarządu i odwołania szefa komisji rewizyjnej. Kandydatem miasta do zarządu w miejsce byłego prezesa basenu był szef Komunikacji Miejskiej Tomasz Merk, ale wybrano Bogdana Ogrodowskiego popieranego przez stronników Piotra Misztaka. Nie odwołano także z komisji rewizyjnej Adama Wyszomirskiego. Do przeforsowania zmian zabrakło jednego głosu. Nie było też tajemnicą, że na czele SzLOT-u miał stanąć ktoś inny.
Tym razem tego problemu nie będzie. Rezygnację złożył też bowiem nie tylko Piotr Misztak, ale i Adam Wyszomirski. W porządku obrad walnego nie ma co prawda wyboru nowego prezesa, ale niewykluczone, że tej sytuacji tak się stanie. Już jakiś czas temu mówiło się bowiem, że zostanie nim Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza ds. wędkarstwa. Byłoby to spójne z planami zmienienia profilu działalności SzLOT-u, który miałby się zająć m.in. tworzeniem oferty wypoczynkowej opartej na turystyce wędkarskiej we współpracy z samorządami.
SzLOT powstał prawie 10 lat temu. Zrzesza osoby prywatne, gestorów branży gastronomicznej i turystycznej oraz samorządy i instytucje oraz firmy. Ale to miasto Szczecinek płaci największą składkę (rocznie około 400 tys. zł), nie licząc kwot na prowadzenie plaż miejskich w sezonie. Powiat płaci kilkadziesiąt tysięcy zł. W dotychczasowej formule - promocji, zarządzania wyciągiem nart wodnych, plażami, wypożyczalnią sprzętu pływającego i rowerów, organizacji imprez i eventów turystycznych i rekreacyjnych, szkoleń wodniackich – SzLOT istnieć już nie będzie. Przystań nad jeziorem Trzesiecko – dotychczasowa baza SzLOT-u - po przebudowie w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior jest prowadzona przez jednostkę powołaną przez starostwo. Powiat ponad 300 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne w ramach prowadzonej przez SzLOT Academii Nautica przekierował od nowego roku szkolnego co CEEiRJ. Już wcześniej prowadzeniem Informacji Turystycznej zajął się SAPiK. Kilka miesięcy temu zapadła też decyzja, że od 2017 roku obsługa plaż, wypożyczalni i wyciągi przejmie Ośrodek Sporu i Rekreacji.

ZOBACZ TEŻ FILM jak SzLOT inaugurował sezon wodniacki

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo