Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ten tydzień upłynie w NFZ pod znakiem zdrowia kobiet. Badajmy się!

Joanna Boroń
Joanna Boroń
W najbliższym czasie akcji profilaktycznych w naszym regionie nie zabraknie.
W najbliższym czasie akcji profilaktycznych w naszym regionie nie zabraknie. archiwum polskapress
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przypadającego 8 marca, Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje Tydzień Zdrowia Kobiet. Akcja kończy się  w następny poniedziałek, który ma być poświęcony na profilaktykę dla... prawdziwych mężczyzn — odpowiedzialnych i świadomych swojego zdrowia.

W tym czasie mobilne stanowisko zagości w szpitalach w Goleniowie i Drawsku Pomorskim oraz w szczecińskich przychodniach przy Bolesława Śmiałego i Kopernika. Pracownicy NFZ spotkają się również z uczniami szkoły podstawowej – nie tylko po to, by rozmawiać o ich zdrowiu, ale też o zdrowiu ich mam.

- Będziemy również pamiętać o paniach i panach odwiedzających nasze sale obsługi – dla nich przygotowane będzie stanowisko ds. profilaktyki — zapowiadają organizatorzy akcji.

Harmonogram

4 marca, poniedziałek, profilaktyka HPV
Tego dnia pracownicy NFZ będą gościć w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie przy ul. Nowogardzkiej 2.

- Z mobilnym stanowiskiem ds. profilaktyki będziemy tam w godz. 10-14 i pozostaniemy tutaj do wtorku, zapraszając również w godzinach 10-14 - zdradza Małgorzata Koszur, rzecznik oddziału.

5 marca, wtorek, profilaktyka 40 Plus
Drugi dzień, tj. wtorek 5 marca zdominuje program Profilaktyka 40 plus.

- Przy naszym mobilnym stanowisku w goleniowskim szpitalu będziemy gotowi, by namawiać do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym do pakietu diagnostyki w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Liczymy na możliwość rozmowy nie tylko z pacjentami i personelem szpitala. Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani sposobami na zachowanie zdrowia.

6 marca, środa, mammografia
- Środę 6 marca poświęcimy mammografii. Mamy nadzieję spotkać się z paniami w Szczecinie w centrum handlowym Molo przy ul. Mieszka I/73 w godz. 9-15. Na przylegającym do tego obiektu parkingu stacjonować będzie mammobus, w którym kobiety w wieku od 45-74 roku życia będą mogły bezpłatnie wykonać profilaktyczne badanie mammograficzne - mówi Małgorzata Koszur.

7 marca, czwartek, cytologia
Czwartek, 7 marca, zdominuje sprawa cytologii i jej fundamentalnego znaczenia dla zdrowia kobiet. - Tego dnia w godz. 10-14 będziemy w przychodni przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie, w znanym wszystkim szczecinianom Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy – Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki - zaprasza Małgorzata Koszur.

8 marca, piątek, kardiologia, choroby układu krążenia
Ten dzień będzie poświęcony kardiologii, a konkretnie zapobieganiu chorobom układu krążenia. Piątek to drugi dzień w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy – Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie, tym razem przy ul. Kopernika 18, w godz. 10-14.

- Tutaj przekonywać będziemy, jak ważna jest sprawa profilaktyki chorób układu krążenia. W jego centrum jest serce. Dodajmy: serce kobiety! Stan zdrowia układu krążenia w dużej mierze zależy od nas samych, od stylu życia, jaki prowadzimy: czy jesteśmy aktywne fizycznie, czy odpowiednio się odżywiamy, czy unikamy ryzyka w postaci palenia papierosów i picia alkoholu - mówi rzecznik oddziału NFZ.

Tego dnia mobilne stanowisko będzie w Drawsku Pomorskim, w szpitalu im. Matki Teresy Kalkuty, przy ul. B. Chrobrego 4. Tutaj w godz. 12-15 prowadzona będzie akcja "Wspólnie dla Zdrowia Kobiet".

9 marca, sobota, zdrowie seniorek i seniorów
Tego dnia planowane jest spotkanie z seniorkami i seniorami w Morskim Uniwersyteckie Trzeciego Wieku w Szczecinie.

11 marca, poniedziałek, zdrowie mężczyzn
To będzie dzień poświęcony mężczyznom. Organizatorzy zapraszają do sali obsługi w Szczecinie panów i panie, razem i osobno. Niespodzianki już się szykują…

- Natomiast nasze mobilne stanowisko, obsługiwane przez Delegaturę w Koszalinie, zawita tego dnia do Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Tytusa Chałubińskiego 7, w godz. 10-14 - zaprasza Małgorzata Koszur.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera