Towarzysko: Kotwica Kołobrzeg - Sława Sławno 5:0 (3:0)

Piłkarze drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo w meczach sparingowych. Tym razem nad grająca klasę niżej Sławą Sławno.

Na kołobrzeskim euroboisku gospodarze górowali nad przyjezdnymi pod każdym względem. Trener Tomasz Arteniuk podobnie jak w poprzednich spotkaniach w każdej połowie grał inną jedenastką. Skład, który zaprezentował się w pierwszej odsłonie zdobył trzy gole.

Po zmianie stron z wyjściowego składu Kotwicy pozostało tylko dwóch zawodników (Pytlarz, Żdanow). Jedenastka która wyszła na boisko nadal jednak zdecydowanie górowała nad grającym w 14-osobowym zestawieniu zespołem ze Sławna.

Na gole czekano jednak dość długo, bo pierwszy padł prawie pół godziny po przerwie ze strzału Andrieja Gircha. Wynik sparingu ustalił Józef Misztal w 76 minucie. Końcowy rezultat mógł być wyższy. Gospodarze kilka razy trafiali w słupki i poprzeczkę.

- Jesteśmy w okresie ciężkiej pracy. Nie uniknęliśmy błędów, ale jestem zadowolony z sytuacji, które tworzyliśmy. To jest efekt na plus - podsumował spotkanie trener Arteniuk.

Goście nie stworzyli wiele sytuacji do zdobycia gola. W pierwszej połowie swoich szans pod bramką Kotwicy szukali Wiktor Sawicki i Jakub Zejglic. W drugiej połowie ponownie golkipera miejscowych starał się niepokoić "Saviola" oraz wprowadzony po przerwie Mateusz Wróbel. Piłkarzom Sławy brakowało jednak współpracy w polu karnym rywali. Każdy chciał sam skończyć akcję i nie dostrzegał partnerów.

Dodajmy, że Sława zagrała bez chorego najlepszego strzelca Marcina Chyły. Z tego samego powodu na ławce zabrakło też trenera Andrzeja Szygendy.

Kotwica Kołobrzeg - Sława Sławno 5:0 (3:0)
1:0 Sawczuk (4), 2:0 Ziatyk (24), 3:0 Sawczuk (45), 4:0 74 Andriej Gircha, 76 Józef Misztal.
SKŁADY
Kotwica: pierwsza połowa: Struś - Małkowski, Grocholski, Żdanow, Stankiewicz, Kempa, Sawczuk, Marciniak, Rawa, Pytlarz, Ziatyk. Druga połowa: Sobański - Miklasiński, Woropajew, Kalinowski, Kaciczak, Ł. Pietroń, Struż, Misztal, Pytlarz (70. M. Pietroń), Żdanow, Gircha.
Sława: Kaźmierczak - Dondera, Izmajłowicz, Pelikan, Stańczyk, Nowak, Chałubiński, Husejko, Siarnecki, Zejglic, Sawicki. Na zmiany wchodzili: Kalkowski, Michalak, Wróbel.