Udana inauguracja. Gwardia Koszalin - GKS Żukowo 29:23 [WIDEO]

archiwum/Jacek Wójcik
Pierwszy po 14 latach mecz Gwardii Koszalin w I lidze i od razu zwycięstwo - koszalińscy szczypiorniści okazali się lepsi od ekipy z Żukowa.

Już od początku spotkania w ruch weszła twarda walka wręcz i ta utrzymała się praktycznie do końcowej syreny. Pierwszą bramkę w nowym sezonie trafił z rzutu karnego Marek Jakutowicz. Zmotywowani, nakręceni wręcz gwardziści, zdominowali żukowian. Oklaskiwani byli przez najliczniejszą grupę kibiców od czasu pucharowego meczu z Pogonią Szczecin.

Natchnieni gospodarze pozwolili sobie na stratę pierwszego gola dopiero w 9. minucie (4:1). Potem jednak do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy wykorzystali słabszy, nerwowy moment Gwardii i w 16. minucie doprowadzili do wyrównania (7:7). Jakby tego było mało koszalińscy szczypiorniści zaczęli seryjnie marnować rzuty karne, a do końca spotkania, z dziewięciu podyktowanych, nie trafią aż pięciu.

Mimo zmarnowanych szans podopieczni Piotra Stasiuka utrzymywali niewielkie prowadzenie. Fantastycznie między słupkami spisywał się Henryk Rycharski, a przy rzutach z drugiej linii brylował najskuteczniejszy na parkiecie Patryk Kiciński, dzięki czemu przewaga Gwardii do przerwy jeszcze się zwiększyła.

Na początku drugiej odsłony Żukowo zaczęło odrabiać straty. I pewnie ten cel zrealizowałoby błyskawicznie, gdyby nie świetna dyspozycja Rycharskiego (11 udanych interwencji do 36. minuty). Tempa nie zwalniał też Kiciński. Cały czas jednak mecz toczył się na styku, żaden zespół nie mógł wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce, głównie dzięki wspomnianym indywidualnościom, gospodarze odskoczyli punktowo przeciwnikom i mogli, przy fantastycznym aplauzie widzów, świętować historyczną wygraną.