Ważne zwycięstwo Bałtyku Koszalin z Jarotą Jarocin [ZDJĘCIA]

Po bardzo słabiej pierwszej połowie, w drugiej Bałtyk Koszalin strzelił 2 gole i odniósł cenne zwycięstwo nad jednym z rywali w walce o utrzymanie.

O pierwszych 45. minutach spotkania 28. kolejki gospodarze powinni jak najszybciej zapomnieć. Bałtyk stworzył jedną groźną sytuację. Znacznie lepiej poczynali sobie goście, którzy zdobyli gola na koniec pierwszego kwadransa, a później mieli 2-3 sytuacje do podwyższenia wyniku.

Na drugą połowę wyszedł odmieniony zespół gospodarzy. Bałtyk od początku przejął inicjatywę, nie dopuszczając rywali do sytuacji bramkowych. Akcje napędzał dynamiczny Rafał Kruczkowski, który strzelał na bramkę rywali i wypracowywał sytuacje kolegom z zespołu.

Starania Bałtyku zostały zwieńczone golem w 61. min. Jakub Bach dograł spod linii końcowej do Krystiana Kąkola, który z ok. 14 m strzelił swojego czwartego gola w tym sezonie.

Remis nie zadowolił Bałtyku. Koszalinianie nadal atakowali, a największe zamieszanie w defensywie gości siał Kruczkowski. W 64. min dograł do Rusłana Maruszki. Ukraiński stoper uderzył jednak obok słupka. Trzy minuty później Kruczkowski został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez Marcina Maćkowiaka i sędzia wskazał na 11 metr. Do karnego podszedł Gruchała-Węsierski jednak przegrał pojedynek z Karolem Drażdżewskim.

Niewykorzystany karny i strata Kruczkowskiego, który opuścił boisko w 81. min, w wyniku ostrego wejścia kilka minut wcześniej kapitana gości, Piotra Skokowskiego, mogły podłamać koszaliński zespół. Na szczęście tak się nie stało. Bałtyk nadal dążył do zdobycia zwycięskiego gola i zrealizował swój plan w 84. min. Po akcji prawą stroną, wprowadzony za Kruczkowskiego, Jan Król zdecydował się na strzał lewą nogą przy bliższym słupku i po chwili odbierał gratulacje od kolegów.

Do końca meczu Bałtyk kontrolował wydarzenia na murawie. W 2. min doliczonego czasu gry wynik mógł podwyższyć Bach, ale jego strzał obronił Drażdżewski.

Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
0:1 Jankowski (15.), 1:1 Kąkol (61.), 2:1 Król (84.)
żk. Kruczkowski, Król.
Bałtyk: Antkowiak - Rak, Jasitczak, Maruszka, Szaflarski (70. Sobstyl-Jałoszyński), Bedliński, Kąkol, Pawłowski, Kruczkowski (76. Król), Bach, Gruchała Węsierski (87. Czenko).