Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekend z koszalińskim Muzeum. Spotkanie z historią miasta i piknik w parku

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Podczas piątkowego spaceru będzie można poznać ciekawostki z historii Koszalina.
Podczas piątkowego spaceru będzie można poznać ciekawostki z historii Koszalina. Fot. Muzeum w Koszalinie
Na ostatni weekend wakacji koszalińscy muzealnicy przygotowali dwa zaproszenia. Pierwsze to propozycja dla miłośników historii miasta. Drugie jest okazją do zabawy dla całych rodzin.

W piątek, 27 sierpnia, o godz. 17 rozpocznie się „Spacer z historią”. Zbiórka przed wejściem do ratusza. Na spotkanie pod hasłem „Od rynku do przedmieść. Archeologia o dawnym Koszalinie” trzeba zarezerwować około 1,5 godziny.

Zobacz także: Kompleksowa renowacja Katiuszy

- Czy jesteście ciekawi, gdzie stał najstarszy koszaliński dom mieszkalny? Czym pachniało w średniowiecznym mieście? Kto został pochowany w prezbiterium kościoła klasztoru cysterek? Co znaleziono w pewnej latrynie? O tych i wielu innych ciekawostkach opowie archeolog Andrzej Kuczkowski – zapowiada Bogna Buziałkowska, kierownik Działu Rozwoju i Promocji Muzeum w Koszalinie. - Razem z nim odwiedzimy miejsca, gdzie w ostatnich latach prowadzono wykopaliska. Wspólnie odkryjemy tajemnice dawnego miasta i zastanowimy się nad zagadkowymi śladami, które nadal skrywa ziemia.

Obowiązują wcześniejsze zapisy ([email protected]) - do 26 sierpnia do godz. 14. Udział w spacerze jest bezpłatny. Limit osób: 25.

Dzień później, w sobotę, 28 sierpnia, w godz. 11-15 w Parku Książąt Pomorskich B niedaleko Polikliniki odbędzie się Piknik w Parku z Muzeum. To już trzecia edycja lubianej przez mieszkańców imprezy. Jak co roku tematyka pikniku inspirowana jest historią i kulturą regionu. Tym razem motywem przewodnim są pierwsze zawody, których początki sięgają zamierzchłych czasów. - Wyroby każdego z przedstawicieli tych profesji znajdzie na naszych wystawach – zapowiada Bogna Buziałkowska. - Podczas spotkania wcielimy się w rolę garncarzy i ulepimy naczynie, wykorzystując jedną z najstarszych technik – wałeczkową. Jako rybacy skonstruujemy własną wędkę i będziemy bezkrwawo łowić rybki. Spróbujemy też utkać materiał wykorzystując wyłącznie patyk, nić i gliniane kulki. Artystyczne dusze będą mogły stworzyć biżuterię, oczywiście inspirowaną tą pradziejową, oraz spróbować swoich sił w malarstwie naskalnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo