Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - AP Szczecinek 5:3 [zdjęcia]

Młodzi gracze Gwardii Koszalin (niebieskie stroje) i Akademii Piłkarskiej ze Szczecinka stworzyli emocjonujące widowisko. Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy starsi Gwardii Koszalin po dramatycznym meczu pokonali swoich rówieśników z Akademii Piłkarskiej Szczecinek 5:3. Pojedynek rozpoczął się po myśli zespołu ze Szczecinka. Już w drugiej minucie po zagraniu ze stałego fragmentu, głową piłkę do siatki skierował Krystian Podgórski. Odpowiedź młodych gwardzistów była natychmiastowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w powstałym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Sebastian Martofel. W 30 minucie z defensywą koszalińskiej drużyny znakomicie poradził sobie Cezary Palus. Pomocnik gości z olbrzymią łatwością ograł swoich rywali, a z bliskiej odległości nie pomylił się Marcin Budnicki. Po przerwie podopieczni Marcina Lisztwana przejęli zdecydowaną inicjatywę, lecz między słupkami bramki pewnie spisywał się Karol Grenda. W dwóch sytuacjach goście ratowali się wybiciem futbolówki z linii bramkowej. Kwadrans przed końcem kolejną znakomitą akcją popisał się Cezary Palus, a trzeciego gola dla gości zdobył Eryk Spyrka. Wydawało się, że losy tego spotkania są już rozstrzygnięte. Kilka chwil później kontaktową bramkę dla Gwardii strzelił Karol Pudzik. Gwardziści zaatakowali z jeszcze większym animuszem, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry doskonałym strzałem z dystansu do wyrównania doprowadził Szymon Król. Gospodarze do ostatniego tchu walczyli o zwycięstwo, co przyniosło skutek w doliczonym czasie spotkania. Najpierw gola na wagę prowadzenia zdobył Bartłomiej Maciukajć, a w ostatniej akcji po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Karol Pudzik. Gwardia Koszalin - AP Szczecinek 5:3 (1:2) Bramki: Karol Pudzik 2 (77. i 90.), Sebastian Martofel (4.), Szymon Król (88.), Bartłomiej Maciukajć (90.) - Krystian Podgórski (2.), Marcin Budnicki (30.), Eryk Spyrka (75.) Gwardia: Sławski - Chać (34. Morawiec), Król, Brodowicz, Bąk, Łastowski (56. Pudzik), Kawa (46. Cygan), Pazdecki, Przedborski (60. Chwiałkowski), Maciukajć, Martofel (80. Bilski) AP Szczecinek: Grenda - Bech, Budnicki, Celej, Frankowski, Górka (65. Gobis), Liniewicz, Palus, Podgórski, Spyrka, Szulski.