Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybierz z nami dzielnicowego. Przedstawiamy Dariusza Pawlaka

(mas)
Trwa nasz plebiscyt, w którym razem z Wami wybieramy "Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku”. Dzisiaj przedstawiamy sierż. sztab. Dariusza Pawlaka, który jest dzielnicowym w podkoszalińskim Będzinie.
Trwa nasz plebiscyt, w którym razem z Wami wybieramy "Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku”. Dzisiaj przedstawiamy sierż. sztab. Dariusza Pawlaka, który jest dzielnicowym w podkoszalińskim Będzinie. KMP Koszalin
Trwa nasz plebiscyt, w którym razem z Wami wybieramy "Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku". Dzisiaj przedstawiamy sierż. sztab. Dariusza Pawlaka, który jest dzielnicowym w podkoszalińskim Będzinie.

Sierż. sztab. Dariusz Pawlak ma 33 lata. W policji jest od 2002 roku. Wcześniej pracował m. in. w oddziale prewencji w Poznaniu. Ze względów osobistych trafił do Koszalina i tu rozpoczął pracę w koszalińskiej komendzie policji.

- Dlaczego w ogóle praca w policji?

- Zawsze mi się podobała. To ciekawy fach, dzień do dnia nie jest podobny. To w mojej ocenie ogromny plus.

- Wcześniej był Pan też dzielnicowym w Sianowie. Gdy porównuje Pan oba rejony - Sianów i Będzino, to dostrzega Pan różnice? Ludzie mają inne problemy?

- Tak naprawdę, to w każdym miejscu, czy to Koszalin, Poznań, czy Będzino, czy Sianów, dzielnicowy ma styczność z podobną problematyką. To głównie interwencje domowe spowodowane przemocą w rodzinie, awanturami. A w tych podkoszalińskich miejscowościach panuje duże bezrobocie, wiele osób sięga często po alkohol, pojawiają się problemy z alkoholizmem. A od tego krok do awantur. Wtedy potrzebna jest nasza interwencja.

- Jak wygląda Pana dzień pracy?

- Rano w pierwszej kolejności trzeba załatwić pocztę, różne pisma. A potem wsiadam do radiowozu i jadę w teren, do ludzi.

- Jest Pan zawsze do dyspozycji mieszkańców?

- Moja praca jest w systemie zmianowym. Jeżeli ja nie jestem dostępny na miejscu albo pod telefonem, to wtedy jest dostępny kolega albo policjanci z Komisariatu I, którzy też odbiorą telefon, pomogą. Ja nie pracuję 24 na dobę.

- A gdy już może Pan odpocząć, to co wtedy Pan robi?

- Rower, siłownia, muzyka - dzięki temu odpoczywam.

Głosowanie trwa do 23 czerwca.

Kandydatami do tytułu są dzielnicowi, którzy zostali zgłoszeni przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. Głosowanie przy pomocy SMS-ów oraz kuponów potrwa odpowiednio do 23 czerwca i 20 czerwca. SMS-y będziemy bowiem przyjmować do 23 czerwca do północy, a kupony w redakcji do 20 czerwca do godziny 18. Do tego czasu możecie oddawać swoje głosy na najbardziej popularnych Waszym zdaniem policjantów - dzielnicowych. Jak głosować przy pomocy SMS-ów? Poszczególnym kandydatom został przypisany numer porządkowy kandydata (lista w naszym serwisie na gk24.pl).

By oddać głos trzeba przesłać na numer 71466 SMS-a o treści: GK.DR.xx , gdzie xx to numer kandydata z listy, którą znajdziecie na gk24.pl . SMS nie może zawierać polskich znaków. Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT. Każdy może przesłać dowolną liczbę SMS-ów.

Laureatami zostaną te osoby, które otrzymają największą liczbę głosów. Ten dzielnicowy, który dostanie najwięcej głosów, otrzyma tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku, a w nagrodę cenny zegarek. Ponadto pani policjantka, która dostanie najwięcej głosów, otrzyma tytuł "Dzielnicowa na obcasach", a w nagrodę pobyt w SPA. Jest więc o co walczyć. Wyniki podamy 28 czerwca.

Patronat nad plebiscytem objął wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Nad przebiegiem będzie czuwać kapituła plebiscytu, w której zasiedli komendanci policji z naszego regionu oraz samorządowcy - prezydenci Koszalina i Kołobrzegu Piotr Jedliński i Janusz Gromek oraz wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski.
(mas)

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!