Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 35 i Senatu, okręg nr 87

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci. Aby ułatwić Ci sprawdzenie wyników, poniżej prezentujemy pełne listy kandydatów do Sejmu z okręgu nr 35 oraz kandydatów do Senatu z okręgu nr 87 wraz z poparciem, które otrzymali. Na tych kandydatów głosować mogli wyborcy, którzy zamieszkują obszary powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski. Wybory odbyły się 13 października, już teraz możesz poznać wyniki, i sprawdzić, jak rozłożyły się głosy i kto otrzymał mandat. Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 35

Granice tego okręgu to część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca obszary powiatów:

  • ełcki,
  • giżycki,
  • gołdapski,
  • kętrzyński,
  • mrągowski,
  • nidzicki,
  • olecki,
  • olsztyński,
  • piski,
  • szczycieński,
  • węgorzewski
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Olsztyn.

Za nami kolejny egzamin z demokracji. Jak nam poszło? Sprawdź wyniki wyborów do Parlamentu z okręgu nr 35. Na poniższej liście sprawdzisz, ile dokładnie głosów dostał każdy z kandydatów na posła.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Pasławska Urszula Stefania ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 19 528
  • Procent głosów oddanych na listę: 44,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,89%
  • Miejsce zamieszkania: Biskupiec
  • Zawód: prawnik

2. Falkowski Henryk Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 767
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: nauczyciel historii

3. Hećman Krzysztof Wiesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 669
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,8%
  • Miejsce zamieszkania: Kętrzyn
  • Zawód: radca prawny

4. Król Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 624
  • Procent głosów oddanych na listę: 6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,79%
  • Miejsce zamieszkania: Wydminy
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

5. Jaskulska Sylwia Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 822
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,85%
  • Miejsce zamieszkania: Dąbrowa
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

6. Piwowarczyk Marcin Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: dyrektor spółdzielni

7. Kurzątkowski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 934
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Kózki
  • Zawód: rolnik

8. Licznerska Grażyna Zyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 648
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Tomaszkowo
  • Zawód: lekarz medycyny

9. Stegienko Mirosław Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Łutynówko
  • Zawód: inżynier rolnictwa

10. Urbanowicz Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 755
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Olecko
  • Zawód: pielęgniarka

11. Eidtner Alicja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 495
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Turówko
  • Zawód: technik ekonomista

12. Szałko Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 348
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Węgorzewo
  • Zawód: administratywista

13. Andrzejewski Jarosław Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 648
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: nauczyciel

14. Sieroński Mateusz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 657
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Wilkasy
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

15. Kropiwnicka Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 656
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Kozłowo
  • Zawód: pedagog

16. Franczuk Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 443
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: nauczyciel

17. Jamroga Józef Maksymilian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 232
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Pisz
  • Zawód: nauczyciel

18. Harań Beata Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 756
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Dobre Miasto
  • Zawód: pedagog

19. Krajewski Jaromir Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 515
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Żytkiejmy
  • Zawód: leśnik

20. Śląska-Zyśk Wioletta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 668
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,11%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: pedagog ekonomista

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Maksymowicz Wojciech Stefan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 31 575
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 9,52%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: lekarz

2. Arent Iwona Ewa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 17 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,4%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: politolog

3. Chojecki Artur Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 344
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,52%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: urzędnik państwowy

4. Kossakowski Wojciech ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 257
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,39%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: prawnik

5. Małecki Jerzy Wojciech ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 631
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,9%
  • Miejsce zamieszkania: Jagodne
  • Zawód: specjalista bankowości

6. Gosiewski Jerzy Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 455
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,25%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: inżynier leśnictwa

7. Kozłowski Patryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 822
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,76%
  • Miejsce zamieszkania: Nidzica
  • Zawód: historyk

8. Nowacki Robert Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 240
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,98%
  • Miejsce zamieszkania: Stręgielek
  • Zawód: rolnik

9. Żuchowski Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 661
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,71%
  • Miejsce zamieszkania: Szczytno
  • Zawód: wyższy urzędnik administracji rządowej

10. Rudnik Dariusz Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 040
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,62%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: nauczyciel

11. Bukowska Beata Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 654
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztynek
  • Zawód: nauczyciel matematyki

12. Szostak Izabela Kamila ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 432
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Kruklanki
  • Zawód: prawnik

13. Marchel Karol Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 519
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: dyrektor szkoły

14. Tołwińska Zdzisława Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 625
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: pedagog

15. Juchniewicz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 288
  • Procent głosów oddanych na listę: 1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Gołdap
  • Zawód: kierownik biura

16. Michalska Jolanta Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 938
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Jeziorany
  • Zawód: oligofrenopedagog

17. Suchocka Agnieszka Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 222
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Olecko
  • Zawód: specjalistka do spraw sprzedaży i marketingu

18. Szostkowski Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 948
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Zawód: dyrektor wykonawczy

19. Mieszkowska Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 023
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Wólka Ryńska
  • Zawód: nauczyciel

20. Wypij Michał Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 170
  • Procent głosów oddanych na listę: 11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,27%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: politolog

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Kulasek Marcin Robert ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 20 453
  • Procent głosów oddanych na listę: 44,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,17%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: dyrektor administracyjny

2. Matuszewska-Boruc Małgorzata Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 594
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,39%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: wychowawca w placówkach oświatowych

3. Górski Hubert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 208
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,57%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: doradca biznesowy

4. Michnik Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 572
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Silice
  • Zawód: pracownik administracyjny

5. Kobylińska Lucyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 618
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Pasym
  • Zawód: ekonomista

6. Tarasiewicz Sława Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 169
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Galwiecie
  • Zawód: pedagog

7. Pyszna Malwina Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 966
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: kierownik działu w hotelu

8. Rumiński Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 969
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Pisz
  • Zawód: nauczyciel

9. Chmielewska-Sujata Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 710
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Olecko
  • Zawód: politolog

10. Pieniak Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 805
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Reszel
  • Zawód: pracownik administracji samorządowej

11. Rutkowski Bartłomiej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 497
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Talki
  • Zawód: logopeda

12. Maliszewski Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 605
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Załuski
  • Zawód: inżynier budownictwa - budownictwo ogólne

13. Gulczyński Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 389
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: analityk baz danych

14. Litman Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 721
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Sajzy
  • Zawód: nauczyciel

15. Jakubas Daniel Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 468
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: specjalista ds. bhp

16. Olkowska Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 574
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: menedżer

17. Nadolna Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 386
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Ruciane-Nida
  • Zawód: bibliotekarz

18. Piotrowska Anna Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 808
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,76%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Mierki
  • Zawód: pedagog

19. Dalkowska Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 425
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Węgorzewo
  • Zawód: główny księgowy

20. Grucela Bartosz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 975
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,6%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: specjalista ds. stosunków międzynarodowych

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Lisiecki Piotr Cezary ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 10 919
  • Procent głosów oddanych na listę: 47,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,29%
  • Miejsce zamieszkania: Naglady
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Pitura Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 714
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: specjalista ds. bhp

3. Michalewicz Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Zawód: dziennikarz

4. Tytz Jerzy Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 932
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztynek
  • Zawód: lekarz dentysta

5. Borysowski Paweł Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 765
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: pedagog muzyczny

6. Michalski Radosław Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 558
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Tomaryny
  • Zawód: rolnik

7. Zielińska Justyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 377
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Szczytno
  • Zawód: nauczyciel

8. Dębkowski Cezary ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 428
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bukwałd
  • Zawód: spedytor

9. Markowska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 610
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Zawód: pielęgniarka

10. Lichacz Martyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 704
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Zawód: nauczyciel

11. Adamska Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 315
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Olecko
  • Zawód: nauczyciel

12. Gołębiewska Paulina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 714
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztynek
  • Zawód: księgowa

13. Wysocki Kamil Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,81%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Cichoń Janusz Władysław ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 26 402
  • Procent głosów oddanych na listę: 30,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,96%
  • Miejsce zamieszkania: Tuławki
  • Zawód: poseł

2. Wasilewska Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 982
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,31%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: poseł

3. Pampuch Mirosław Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 447
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,34%
  • Miejsce zamieszkania: Wrzesina
  • Zawód: radca prawny

4. Papke Paweł ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 19 415
  • Procent głosów oddanych na listę: 22,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,85%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: pedagog

5. Wojciechowska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 391
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,23%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Zawód: ekonomista

6. Wrochna Artur Zenon ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 983
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztynek
  • Zawód: politolog

7. Chmieliński Igor ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 077
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,63%
  • Miejsce zamieszkania: Szczytno
  • Zawód: inżynier budownictwa

8. Konopka Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 892
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,57%
  • Miejsce zamieszkania: Biała Piska
  • Zawód: nauczyciel

9. Czopińska Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 909
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,58%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Zawód: nauczyciel

10. Lipnicki Edmund ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 637
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Turośl
  • Zawód: leśnik

11. Góralska Elżbieta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 970
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Piątki
  • Zawód: emeryt

12. Ofierska Małgorzata Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 659
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Swobodna
  • Zawód: ekonomista

13. Maksymowicz Ewa Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 821
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Kętrzyn
  • Zawód: rencista

14. Mieruński Zbigniew Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 913
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Gołdap
  • Zawód: pedagog

15. Kłoczko Bartłomiej Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 981
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Brożówka
  • Zawód: pracownik samorządowy

16. Ciborski Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 731
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Węgorzewo
  • Zawód: emeryt

17. Ramotowski Adam Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 019
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Olecko
  • Zawód: adwokat

18. Lewkowicz Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 307
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: nauczyciel

19. Waś Beata Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 577
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: dziennikarz

20. Kuchciński Marcin Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 667
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Kieźliny
  • Zawód: wicemarszałek województwa

Lista kandydatów nr 9: KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

1. Abramski Paweł Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 802
  • Procent głosów oddanych na listę: 34,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: prawnik

2. Gancewska Iwona Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 192
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Mrągowo
  • Zawód: pedagog

3. Łazuka Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 266
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: ekonomista

4. Walczak Stanisław Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 126
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: emeryt

5. Kusior Maciej Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 131
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Lipowa Góra Wschodnia
  • Zawód: rolnik

6. Krajewska Zuzanna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 209
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: rzecznik prasowy

7. Cymerman-Maciejowska Marta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 115
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: urzędnik

8. Sobierajska Teresa Gracjana ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 110
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Zawód: emeryt

9. Zawadzki Paweł Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 150
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: student

10. Figiel Andrzej Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 239
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: student

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 87

Granice tego okręgu to obszary powiatów

  • ełcki,
  • giżycki,
  • gołdapski,
  • kętrzyński,
  • mrągowski,
  • olecki,
  • piski,
  • węgorzewski.

Znamy już wyniki wyborów parlamentarnych 2019! Zobacz, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 87. Zobacz, kto będzie cię niebawem reprezentował w Senacie.

Kopiczko Małgorzata ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 63 910
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 42,05%
  • Miejsce zamieszkania: Ełk
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: senator RP

Piotrowska Jolanta ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 59 595
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 39,21%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

Tołwiński Stanisław ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POROZUMIENIE DLA MAZUR”

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 28 465
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 18,73%
  • Miejsce zamieszkania: Giżycko
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: menedżer

Dowiedz się więcej

polecane: Kolejne niedziele bez handlu. Od stycznia zaostrzenie przepisów.

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 35 i Senatu, okręg nr 87 - Gazeta Współczesna

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nigdy nie wybierzemy Tołwinskiego.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3