Wygrana po horrorze. Gwardia Koszalin lepsza od Energetyka Gryfino [wideo]

Krzysztof Marczyk
W spotkaniu w ramach 10. kolejki rozgrywek Gwardia pokonała po emocjonującym starciu Energetyka Gryfino. Dla podopiecznych Piotra Stasiuka był to ostatni ligowy mecz w tym roku. Ostatnią jesienną kolejkę reszta drużyn rozegra w przyszłym tygodniu.

Po niezłych pierwszych minutach i dwubramkowym prowadzeniu, gwardziści pozwolili się dogonić. Widać, że Energetyk nie zamierzał jedynie statystować w hali przy ul. Fałata. Dlatego spotkanie było bardzo zacięte, twarde, wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swego stylu gry. Aż w pewnym momencie, po kilku prostych stratach i nieprzygotowanych rzutach Gwardii, to Energetyk wysunął się na nieznaczne prowadzenie. To nie trwało jednak długo i po przestoju gospodarze wrócili na właściwe tory. Końcowe minuty pierwszej połowy należały już do koszalińskich szczypiornistów. Goście zwolnili obroty, a Gwardia wykorzystała swoje sytuacje i z niezłym zapasem bramkowym zeszła do szatni.

Początek drugiej połowy gwardziści rozpoczęli od powiększania przewagi, i to w efektownym stylu, od szybkich kontr z przerzutami piłki przez całe boisko. W 32. minucie zrobiło się już 23:16 dla gospodarzy. A ta została roztrwoniona w 48. minucie, kiedy to Energetyk doszedł Gwardię na jedną bramkę. Zrobiło się nerwowo. Zamiast spokojnej kontroli do końca meczu, gospodarze zafundowali sobie i kibicom niepotrzebny horror. Szczęśliwie dla nich - ze szczęśliwym zakończeniem, wieńczącym niezwykle udaną pierwszą część sezonu.

Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 35:30 (19:15)
Gwardia: Bugaj, Gryzio - Kiciński 6, Hertig, Tołłoczko 4, Czerwiński 4, Urbański, Szymko, Laskowski 4, Goerig 3, Jakutowicz, M. Kamiński 2, Radosz 12, Czaplicki.