MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski ma nowe władze - zmiany po 27 latach

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
pixabay.com
Sejmik Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wybrał nowego prezesa i pozostałe władze - zarząd, komisję rewizyjną i sąd koleżeński.

Prezesem został Marcin Raubo z YKP Szczecin, wygrywając w głosowaniu z 2 innymi kandydatami. Dotychczasowy prezes po 27 latach nie kandydował ponownie.

Sejmik ZOZŻ trwał ponad 9 godzin i był jednym z najdłuższych w historii. - Zgromadzeniu towarzyszyło wiele emocji i dyskusji, do tego stopnia, że tak naprawdę prawdziwe obrady rozpoczęły się po 3 godzinach od startu Sejmiku, z uwagi na aż 3- krotne głosowanie nad wyborem przewodniczącego zgromadzenia - relacjonują uczestnicy, którzy mówią też o zmianie pokoleniowej - dotychczasowy prezes Zbigniew Zalewski i większość członków zarządu pełniło funkcję od 27 lat.

Marcin Raubo jest komandorem Yacht Klubu Szczecin, przedsiębiorcą, organizatorem regat i promotorem żeglarstwa.
- Roboty jest przed nami mnóstwo. Plan układam już od kilku tygodni. Mam mocną ekipę w zarządzie, wiele pomysłów, a mimo to wciąż pojawiają się nowe. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania. Widać, że środowisko potrzebowało zmian i cieszę się, że nasza propozycja znalazła poparcie i uznanie delegatów – mówił Raubo.

Do zarządu Okręgu zostali wybrani wszyscy proponowani przez nowego prezesa kandydaci: Jacek Klimecki, Borys Boratyński, Andrzej Armiński, Piotr Maras, Artur Burdziej, Wojciech Denderski, Wojciech Kaczor i Maciej Cylupa. Zarząd ze swoje grona wybrał Borysa Boratyńskiego na stanowisko wiceprezesa, Jacka Klimeckiego na skarbnika a Piotra Marasa na stanowisko sekretarza.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Ryszard Czechowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski
Do Sądu Koleżeńskiego: Zbigniew Andruszkiewicz, Henryk Kałuża, Maciej Korek, Zygmunt Kowalski i Patryk Zbroja.

Zobacz także: Magazyn Sportowy GK24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo