MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaczyna się remont ulicy 4 Marca w Koszalinie. To będą dwa miesiące objazdów

Jakub Roszkowski
Remontem zostanie objęty odcinek ul. 4 Marca od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To dokładnie 1200 metrów trasy
Remontem zostanie objęty odcinek ul. 4 Marca od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To dokładnie 1200 metrów trasy Radosław Brzostek
Firma Domar z podkoszalińskiego Tatowa wygrała przetarg i za 4 mln zł wyremontuje ponad kilometrowy odcinek ul. 4 Marca w Koszalinie. Ulica zostanie zamknięta.

Szykujmy się na spore utrudnienia w ruchu w tej części miasta. Remontem zostanie objęty odcinek ul. 4 Marca od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To dokładnie 1200 metrów trasy. Jezdnia już od środy będzie nieprzejezdna. Przygotowano objazdy.

- Uznaliśmy, że zamknięcie i remontowanie tylko jednego pasa jezdni oraz udostępnienie dla ruchu drugiego, nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Zwycięstwa pojawiłyby się problemy z komunikacją - mówi nam Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie.

- Uznaliśmy więc, że zamknięcie drogi i wyznaczenie objazdów będzie może nieco większą uciążliwością dla kierowców, ale wykonawca będzie mógł efektywniej wykonywać remont, rzucają do pracy więcej osób, a tym samym będzie mógł szybciej zakończyć prace - tłumaczy nasz rozmówca. Co jednak ważne, ruch pieszych i rowerowy pozostaje bez zmian.

Umowa została podpisana 9 października, od tego dnia firma Domar ma 60 dni na zakończenie prac. A te będą polegały na ułożeniu zupełnie nowego asfaltu, naprawie studzienek, krawężników, pasów zieleni, chodników.

Zmiana organizacji ruchu w związku z remontem ul. 4 Marca w Koszalinie
Zmiana organizacji ruchu w związku z remontem ul. 4 Marca w Koszalinie UM Koszalin

Objazd dla samochodów osobowych i komunikacji miejskiej przygotowano ulicami Wojska Polskiego, Św. Wojciecha i Zwycięstwa. Natomiast objazd dla samochodów ciężarowych wyznaczono tzw. obwodnicą śródmiejską, czyli ulicami Gnieźnieńską, Stawisińskiego, Pileckiego, Monte Cassino, Fałata, Orląt Lwowskich i Traugutta.

Dodajmy, że ta inwestycja otrzymała rządowe dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln złotych.

Ale w tej części miasta szykuje się jeszcze jedna ważna inwestycja drogowa. Samorząd otrzymał aż 30 mln złotych na przebudowę ul. Zwycięstwa od skrzyżowania z ul. 4 Marca i ul. Traugutta do ul. Św. Wojciecha oraz na remont odcinka ul. Zwycięstwa od ul. Pileckiego do mostu przy ul. Grodzkiej. Powstać mają nowe ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie.

- Planujemy rozpocząć prace w przyszłym roku. Na razie trwa opracowywanie dokumentacji. Ale tak, będzie to generalna przebudowa tej trasy - zapowiada dyrektor Żełabowski.

Zmiana organizacji ruchu w związku z remontem ul. 4 Marca w Koszalinie
Zmiana organizacji ruchu w związku z remontem ul. 4 Marca w Koszalinie UM Koszalin
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński