Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żałoba narodowa w Koszalinie z potknięciami

Marzena Sutryk [email protected]
Skwer Ofiar Katyńskich w Koszalinie.
Skwer Ofiar Katyńskich w Koszalinie. Fot. Internauta
Jak wyglądał Skwer Ofiar Katyńskich w Koszalinie? - Było tam brudno, do tego ani jednego kwiatka czy znicza. Interweniowałam w ratuszu - napisała Internautka w mailu przesłanym na adres [email protected]

- Szkoda, że nasi posłowie, którzy mają swoje biura kilka metrów dalej, też nie pamię-tają o tym miejscu, o władzach Koszalina już nie wspomnę - dodała autorka sygnału. Jej interwencja w ratuszu okazała się skuteczna. Koło niewielkiego pomnika na ul. Dworcowej szybko posprzątano, pojawiła się flaga narodowa, znicze.

- Przyznaję, że to było potknięcie z naszej strony - mówił nam potem Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

- Przepraszamy za to. Wszystko zostało już naprawione. Kłopotem jest to, że co wieczór w pobliżu tego miejsca odbywają się libacje alkoholowe. Po wszystkim zostają śmieci, butelki. Ale straż miejska pilnuje już skweru na bieżąco.

Wczoraj wieczorem dotarł do nas kolejny sygnał od mieszkańca, tym razem z ul. 4 Marca.

- Przechodzę każdego dnia przed jednostką wojskową i nie mogę uwierzyć w to, że jest piąty dzień żałoby narodowej, a na bramie głównej jednostki, a także na budynku biura przepustek, ani żadnym z innych, nie ma wywieszonych flag narodowych świadczących o żałobie - napisał w mailu Czytelnik.

- Bulwersuje to tym bardziej, że po drugiej stronie ulicy są bloki mieszkalne, gdzie ludzie choć nie muszą, to wywiesili flagi narodowe w geście solidarności i na znak żałoby. (...) Może w końcu się ktoś obudzi i to zrobi, bo na Kaplicy Garnizonowej flagę zobaczyłem dopiero we wtorek i choć to trochę późno, to jednak ktoś to zrobił, a nie jest to główna brama do jednostki. Z drugiej strony, to tak wygląda, jakby ordynariat polowy znał ceremoniał i prawo lepiej, niż całe dowództwo garnizonu!

W imieniu Czytelnika liczymy na to, że kolejne "potknięcie" zostanie naprawione.

Blogerzy gk24.pl o katastrofie w Smoleńsku:
Smutek i żal - Alina Konieczna
96 - Katyń - Piotr Polechoński
Panie Prezydencie, przepraszamy - Rajmund Wełnic
Katastrofa w Smoleńsku - Muzycy także w żałobie - Mariusz Rodziewicz

Natomiast dzisiaj o godz. 13 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jedności rozpocznie się uroczystość sadzenia "Dębów Katyńskich" poświęconych zamordowanym w Twerze Wincentemu i Władysławowi Kononom. Młodzież posadzi dwa drzewka koło szkoły.

A na jutro, w nadzwyczajnym trybie, zwołano na godz. 10 w ratuszu sesję Rady Miejskiej. Spotkanie będzie poświęcone tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem. Godzinę później w tej samej sali rozpocznie się spotkanie Stowarzyszenia Rodziny Katyńskie. O godz. 14, na cmentarzu przy Pomniku Martyrologii Narodu Polskiego, rozpoczną się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu katyńskiego.

Co do sobotnich i niedzielnych uroczystości w Warszawie i Krakowie, to jest duża szansa, że po naszej interwencji w ratuszu, relację będzie można oglądać na telebimie, który stanie przed ratuszem. Dzisiaj ta sprawa się rozstrzygnie. Dodajmy, że grupa reprezentantów Koszalina jedzie na uroczystości do Krakowa, gdzie w niedzielę zostaną pochowani Maria i Lech Kaczyńscy. Przedstawiciele ratusza zabiorą ze sobą m.in. wieniec od prezydenta miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!