Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

173 miliony złotych na drogi w całym województwie zachodniopomorskim. Region koszaliński też skorzysta

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
W całym woj. zachodniopomorskim na remonty dróg wydanych zostanie 173 miliony złotych. Region koszaliński, w tym sam Koszalin, także na tym skorzysta
W całym woj. zachodniopomorskim na remonty dróg wydanych zostanie 173 miliony złotych. Region koszaliński, w tym sam Koszalin, także na tym skorzysta Radosław Brzostek / archiwum
Wreszcie przebudowane będą ulice Chałubińskiego i Spasowskiego w Koszalinie, trasa do Sławoborza, ulice Komedy, Karłowicza, Niemena w Białogardzie i wiele innych. Miasta i powiaty z regionu dostały już rządowe wsparcie.

Chodzi o Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg na 2024 rok, z którego aż 173 miliony złotych zostaną przekazane na inwestycje drogowe w województwie zachodniopomorskim. Niemal połowa z tego trafi do regionu koszalińskiego. To pieniądze na inwestycje, które dopiero się rozpoczną, ale też na te, które już trwają. Tak jest m. in. z główną drogą w Mielnie, a właściwie ostatnim etapem przebudowy tej trasy, od ronda na wjeździe do kurortu aż do wesołego miasteczka. Nieco ponad kilometr totalnej przebudowy będzie kosztował ponad 13 mln zł, na to gmina dostała w tym roku ponad 2 miliony, w przyszłym będą to kolejne cztery miliony złotych. Remont już trwa.

W Koszalinie przebudowane będą wspomniane ulice Spasowskiego i Chałubińskiego. Ta pierwsza ma kosztować 8 mln zł, dokumentacja jest już gotowa, przetarg będzie ogłoszony wkrótce.

- Mowa o również całkowitej przebudowie ulicy, z wyznaczeniem nowych miejsc parkingowych, nowym oświetleniem, chodnikami. Finansowanie tej inwestycji jest rozłożone na 2,5 roku, więc tyle też potrwa remont. Trzeba się nastawić na utrudnienia - przyznaje Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza.

Jeśli chodzi o ul. Chałubińskiego, to ten remont będzie kosztował aż 15 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 7 mln złotych. Tu również finansowanie rozłożone jest na 2,5 roku, więc i prace budowlane zajmą tyle czasu.

- To jednak droga o tyle ważna, że jest też drogą dojazdową do szpitala. Nie może być więc zamknięta dla ruchu. Remont jest więc przewidziany na kilka etapów. Ale szczegóły również poznamy już po przetargu. A ten także za chwilę - słyszymy jeszcze od Roberta Grabowskiego. Droga będzie zupełnie przebudowana, projekt też stawia na dodatkową liczbę miejsc parkingowych. Bo tych tutaj zawsze brakuje.

Co jeszcze? Kontynuacja remontu 12-kilometrowego odcinka drogi do Sławoborza (całość to aż 20 mln zł), budowa ronda na ul. 6. Dywizji Piechoty w Kołobrzegu (2 mln zł), przebudowa dróg w Starym Krakowie w gminie Sławno (3,5 mln zł), przebudowa drogi powiatowej w Strzeżenicach w gminie Będzino (ogółem 10 mln zł, wsparcie 5 mln zł) oraz drogi w Białogardzie (ul. Komedy, Karłowicza, Muzyczna, Niemena, Bacewicz za 18 mln zł, a wsparcie wyniesie blisko 11 mln złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera