MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa łącznika obwodnicy Szczecinka z krajową "20". Nowa organizacja ruchu [ZDJĘCIA]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Prace wkroczyły w kolejny etap.
Prace wkroczyły w kolejny etap. GDDKiA
Budowa ronda na skrzyżowaniu powstającego łącznika obwodnicy Szczecinka z dawną DK11 wymusiło dość uciążliwy objazd. Kto nie musi niech tędy do Szczecinka i ze Szczecinka nie wjeżdża.

Prace przy budowie łącznika obwodnicy Szczecinka postępują zgodnie z harmonogramem i przyszedł czas na budowę ronda na przecięciu tej trasy z dawną DK11. To niemal dosłownie na granicy Szczecinka i gminy Szczecinek, na wysokości ulicy Sosnowej. Do tej pory drogowcy prowadzili prace wokół skrzyżowania, ale przyszedł moment – właśnie teraz – że roboty wkroczyły na samą dawną „jedenastkę”. A że są one poważne konieczna była zmiana organizacji ruchu – kilkusetmetrowy odcinek trzeba przejechać bokiem po szutrowej, dość wyboistej drodze.

Nie jest to przeszkoda nie do pokonania, ale zdecydowanie lepiej ją omijać i do Szczecinka wjeżdżać jednak S11 i tak samo z miasta wyjeżdżać. Kto może oczywiście.

Drogowcy informują, że budowa łącznika idzie bez większych problemów.

- Wykonano już zdecydowaną większość prac w zakresie obiektów mostowych – piszą.

- Roboty drogowe również postępują, obwodnica powinna być gotowa w drugim kwartale przyszłego roku.

Łącznik DK20 i S11 na południe od Szczecinka buduje Budimex, który złożył ofertę opiewającą na 106,6 miliona złotych. Od jesieni 2019 roku obwodnica Szczecinka funkcjonuje w ciągu drogi ekspresowej S11. DK20 nadal jednak prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi.

Nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego).

W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową na Piłę i Poznań. Obwodnica będzie miała długość 4,3 kilometra. Z DK 20 połączy się w okolicy Sitna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera