Co słychać u naszych trzecioligowców?

djas
Przed naszymi trzecioligowcami ostatnie mecze sparingowe. Początek walki o ligowe punkty już piętnastego marca.
Przed naszymi trzecioligowcami ostatnie mecze sparingowe. Początek walki o ligowe punkty już piętnastego marca. Dawid Jaśkiewicz
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja wiosennych rozgrywek w Bałtyckiej trzeciej lidze. Jak zespoły z naszego regionu przepracowały okres przygotowawczy? Do jakich zmian kadrowych doszło w składach tych drużyn?

Wiosenne zmagania w Bałtyckiej trzeciej lidze rozpoczną się już piętnastego marca. W tej części sezonu piłkarze rozegrają trzynaście serii spotkań. Dwie pierwsze kolejki rundy wiosennej zostały rozegrane awansem już jesienią. Podczas najbliższego weekendu trzecioligowców z naszego regionu czekają ostatnie mecze sparingowe.

Drawa Drawsko Pomorskie

Za piłkarzami lidera Bałtyckiej trzeciej ligi bardzo trudny okres przygotowawczy. W ostatnim czasie drużynę prowadzoną przez Łukasza Woźniaka nękała plaga kontuzji, wobec czego kilka zaplanowanych wcześniej gier kontrolnych musiało zostać odwołanych. Mimo to, drawszczanie rozegrali zimą aż trzynaście meczów sparingowych, w których odnieśli dziesięć zwycięstw. W sobotę rywalem Drawy będzie Unia Dolice.

Ruchy kadrowe w zespole z Drawska Pomorskiego rozpoczęły się od zmiany barw klubowych przez dwójkę podstawowych zawodników- Bartłomieja Zdunka oraz Łukasza Kosakiewicza. Po kilkudniowych negocjacjach i "szumie informacyjnym", jaki towarzyszył tej sytuacji, ostatecznie obaj gracze zagrają wiosną na boiskach drugiej ligi, w drużynie Błękitnych Stargard Szczeciński. W ostatnich dniach klubowi działacze zakończyli transferowe negocjacje z zawodnikami przymierzanymi do gry w Drawie. Wiosną w zespole lidera trzecioligowych rozgrywek zobaczymy siedmiu nowych piłkarzy. Olbrzymim wzmocnieniem drużyny z Drawska Pomorskiego będzie z pewnością wypożyczony z drugoligowego Gryfa Wejherowo, skrzydłowy Grzegorz Gicewicz. Po pobycie w chorzowskim Ruchu, w rodzinne strony wrócił 19- letni pomocnik, Daniel Szymański.

Przyszli: Grzegorz Gicewicz (Gryf Wejherowo), Cezary Szałek (Świt Skolwin), Paweł Bielecki (VFC Anklam, Niemcy), Łukasz Kondraciuk (Energetyk Gryfino), Daniel Szymański (Ruch II Chorzów), Mateusz Zalewski (Iskra Białogard) oraz Piotr Hawrasz (junior)

Odeszli: Bartłomiej Zdunek, Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Okoniewski, Jakub Chmielewski i Bartosz Rusin

Zimowe sparingi: Bałtyk Koszalin juniorzy starsi 3:0, Sparta Węgorzyno 2:1, Torgelower SV 3:1, Sarmata Dobra 2:1, Flota Świnoujście 0:2, Arkonia Szczecin 3:0, Świt Skolwin 2:2, Zorza Dobrzany 3:0, Gwardia Koszalin 1:0, Stilon Gorzów Wlkp. 1:1, Kłos Pełczyce 7:2, Kluczevia Stargard Szcz. 4:2, Orzeł Wałcz 5:1, Unia Dolice (8 marca)

Bałtyk Koszalin

Po bardzo udanej jesieni, którą beniaminek z Koszalina zakończył na pozycji wicelidera, drużynę prowadzoną przez Wojciecha Polakowskiego z pewnością czeka znacznie trudniejsza wiosna. W wielu zimowych meczach sparingowych olbrzymim problemem dla szkoleniowca koszalińskiego zespołu była wąska ławka rezerwowych. Po rundzie jesiennej kontrakty z klubem rozwiązali podstawowi w tej części sezonu gracze: Mateusz Kołodziejski, Seweryn Fijołek, Paweł Waleszczyk i Mateusz Wiśniewski. Po kilkutygodniowym pobycie w drugoligowej Olimpii Elbląg, pierwszy z wymienionych zdecydował się na powrót do zespołu i wiosną w dalszym ciągu będzie bronił barw Bałtyku.

Obok sześciu meczów sparingowych, podopieczni Wojciecha Polakowskiego rozegrali również kilka gier wewnętrznych z zespołami juniorskimi. W sobotę Bałtyk zagra kontrolnie z Kotwicą Kołobrzeg. Nowymi twarzami w drużynie są Brazylijczyk Uelder Barbosa, który w ubiegłym roku występował Gwardii Koszalin oraz strzegący w ostatnim czasie bramki drugoligowej Calisii Kalisz, bramkarz Michał Kołba.

Przyszli: Brazylijczyk Uelder Barbosa (Gwardia Koszalin) oraz Michał Kołba (Calisia Kalisz)

Odeszli: Seweryn Fijołek, Paweł Waleszczyk i Mateusz Wiśniewski

Zimowe sparingi: Astra Ustronie Morskie 1:0, Pomorze Potęgowo 1:1, Wielim Szczecinek 4:2, Błękitni Stargard Szcz. 0:0, Arkonia Szczecin 3:0, Gryf Słupsk 3:0, Kotwica Kołobrzeg (8 marca)

Kotwica Kołobrzeg

W ligowej tabeli kołobrzeżanie plasują się tuż za plecami Drawy, Bałtyku i rezerw Lechii Gdańsk. Po udanej drugiej części rundy jesiennej, apetyty w Kołobrzegu są spore. Klubowym działaczom dość szybko udało się porozumieć z trójką nowych zawodników- Tomaszem Bejukiem, Dawidem Ambroziakiem oraz Danielem Kokosińskim. Z pewnością olbrzymią stratą dla zespołu prowadzonego przez Wiesława Bańkosza jest odejście doświadczonego napastnika Piotra Dziuby, który w końcówce rundy jesiennej znalazł się w bardzo dobrej dyspozycji. Tym bardziej, że sprowadzony w jego miejsce Tomasz Bejuk zmaga się obecnie z urazem i straci początek wiosennych rozgrywek. Dobrą informacją dla sympatyków kołobrzeskiej drużyny jest pozostanie w Kotwicy Patryka Pietrasa. Przed kilkoma dniami umowy z klubem parafowali dwaj 19- latkowie, Kacper Rak i Piotr Jaroszek.

Za kołobrzeżanami osiem meczów kontrolnych, w których odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli trzy porażki. Ostatnim sparingpartnerem Kotwicy przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną w trzeciej lidze będzie Bałtyk Koszalin.

Przyszli: Tomasz Bejuk (Gryf Wejherowo), Dawid Ambroziak (Grün- Weiβ Piesteritz, Niemcy), Daniel Kokosiński (Bałtyk Gdynia), Kacper Rak (FC Bad Oeynhausen, Niemcy) i Piotr Jaroszek (Lechia II Gdańsk)

Odeszli: Dawid Bocian, Mariusz Kurczak, Adrian Machula, Piotr Dziuba i Paweł Dirda

Zimowe sparingi: Astra Ustronie Morskie 1:1, Flota Świnoujście 1:4, Leśnik Manowo 1:3, Ina Goleniów 4:2, Pogoń II Szczecin 2:0, Błękitni Stargard Szcz. 0:1, Hutnik Szczecin 6:0, Gryf Kamień Pomorski 2:0, Bałtyk Koszalin (8 marca)

Gwardia Koszalin

Siódme miejsce po rundzie jesiennej z pewnością nie jest szczytem możliwości piłkarzy i działaczy koszalińskiego zespołu. Na przełomie stycznia i lutego gwardziści przebywali na obozie przygotowawczym w Polanicy- Zdroju. Przed wiosennymi rozgrywkami w trzeciej lidze rozegrali również dwanaście gier testowych, w których zmierzyli się m.in. z czeskim FK Náchod, Flotą Świnoujście czy Drawą Drawsko Pomorskie. W sobotę podopieczni Tadeusza Żakiety zagrają na wyjeździe z Wiekowianką Wiekowo.

Zimą w kadrze zespołu z Fałata doszło do kilku zmian. Jacek Magdziński przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a do Lechii Gdańsk Japończyk Tsubasa Nishi, który trenował z drużyną Trójmiasta już od października. Do Pogoni Szczecin trafił Sebastian Ginter. Do drużyn ligowych rywali przenieśli się Uelder Barbosa (Bałtyk Koszalin) oraz Daniel Morawski i Marek Zdanowicz (obaj Leśnik Manowo). Sporym wzmocnieniem Gwardii z pewnością będzie japoński rozgrywający, Yuma Sato. Obok Japończyka, koszaliński zespół zasilili również Artur Wojach, Mariusz Szmidke i Mateusz Wiśniewski.

Przyszli: Japończyk Yuma Sato (Ohira Tochigi UVA, Japonia), Artur Wojach i Mariusz Szmidke (obaj Drutex- Bytovia Bytów), Mateusz Wiśniewski (Bałtyk Koszalin) i Aleksander Karbowiak (junior)

Odeszli: Jacek Magdziński, Tsubasa Nishi, Uelder Barbosa, Andriej Tratsiak, Sebastian Ginter, Daniel Morawski, Marek Zdanowicz i Przemysław Saliwon

Zimowe sparingi: Gryf Słupsk 2:0, ARS Brazylia 8:2, FK Náchod 2:4, Rasel Dygowo 0:1, Mechanik Bobolice 8:0, Jantar Ustka 3:2, Drawa Drawsko Pomorskie 0:1, Flota Świnoujście 1:1, Leśnik Manowo 2:1, Pogoń II Szczecin 3:0, Astra Ustronie Morskie 4:1, Wybrzeże Biesiekierz 6:0, Wiekowianka Wiekowo (8 marca)

Leśnik Manowo

Zespół z Manowa czeka wiosną trudna walka o uniknięcie degradacji. Jedną z najważniejszych decyzji klubowych działaczy była w zimowej przerwie zmiana nazwy klubu, z Leśnik/Rossa/ Zefir Manowo/Wyszewo na Gminny Klub Sportowy Manowo, gdzie każda sekcja będzie miała swoją odrębną nazwę. Na początku stycznia wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymali Adrian Kowalski, Jakub Ślusarz, Łukasz Kłączyński, Krystian Mural oraz Wojciech Gąsiorek. Miejsce tych zawodników zajęli gracze z doświadczeniem gry w trzeciej lidze, jak Seweryn Fijołek, Daniel Morawski oraz Marek Zdanowicz. Klubowym działaczom udało się również sfinalizować transfer definitywny Dawida Ejzygmanna z Bałtyku Koszalin, który występował w Leśniku na zasadzie wypożyczenia.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Chrupałłę ma za sobą osiem meczów kontrolnych. W każdym z nich padły przynajmniej trzy bramki. Rywalami Leśnika były m.in. takie zespoły jak Kotwica Kołobrzeg, Gryf Słupsk czy Gwardia Koszalin. Ostatnim sparingpartnerem manowian będzie Wybrzeże Biesiekierz.

Przyszli: Seweryn Fijołek (Bałtyk Koszalin), Daniel Morawski i Marek Zdanowicz (obaj Gwardia Koszalin), Mateusz Czarnecki (KP Starogard Gdański) i Konrad Lemieszko (ostatnio KS 1920 Mosina)

Odeszli: Adrian Kowalski, Jakub Ślusarz, Łukasz Kłączyński, Krystian Mural i Wojciech Gąsiorek

Zimowe sparingi: Iskra Białogard 1:3, Kotwica Kołobrzeg 3:1, Sława Sławno 6:1, Gryf Słupsk 2:5, Bałtyk Koszalin juniorzy starsi 5:1, Gwardia Koszalin 1:2, Koral Dębnica 2:1, Rasel Dygowo 2:2, Wybrzeże Biesiekierz (8 marca)

Czytaj e-wydanie »

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Chciałbym, żeby PZPN zmienił wreszcie te chore nazwy i przestał robić z ludzi idiotów ! To jest CZWARTA liga, a nie trzecia !!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3