Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drugi tom monografii Koszalina - zapraszamy do lektury

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Andrzej Ziemiński, dyrektor KBP, prezentuje publikację „Dzieje Koszalina po 1945 roku”
Andrzej Ziemiński, dyrektor KBP, prezentuje publikację „Dzieje Koszalina po 1945 roku” Radosław Brzostek
Wczoraj w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera II tomu monografii miasta pt. „Dzieje Koszalina po 1945 roku”

750. rocznica lokacji Koszalina na prawie lubeckim była okazją, by sprezentować mieszkańcom miasta historię jego dziejów. Historię, spisaną w dwóch tomach. Premiera pierwszej części monografii: „Dzieje Koszalina. Tom I do 1945 r.” odbyła się 20 maja ubiegłego roku w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Koszalina. Można ją znaleźć m.in. na stronie wirtualnej czytelni i w zbiorach KBP. - To dzieło wiekopomne, które zostanie dla przyszłych pokoleń pamiątką jubileuszu 750-lecia Koszalina - podkreślał wówczas Andrzej Ziemiński, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, której to władze miasta powierzyły sprawowanie pieczy nad monografią.

Wczoraj do starszej siostry dołączyła nieco młodsza - druga publikacja objęła okres od kresu drugiej wojny światowej po czasy współczesne. Tom podzielony został na trzy części: „Historia i polityka”, „Ludzie i gospodarka”, „Kultura, oświata i nauka”. Opracowany został przez zespół badaczy z Koszalina. Pracowali oni pod kierunkiem profesora Bogusława Polaka.

Premierze publikacji towarzyszyła prezentacja redaktora naukowego, wspomnianego prof. Polaka oraz wykład prof. Czesława Partacza poświęcony siedmiu dekadom administracji miejskiej Koszalina.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zobacz także: Koszalińska Gala Kultury

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!