Efektowne gole Japończyków. Gwardia Koszalin - Mechanik Bobolice 8:0 [zdjęcia]

djas
Gwardia Koszalin wygrała z Mechanikiem Bobolice 8:0. W niedzielę gwardziści zagrają w Słupsku z Jantarem Ustka. Dawid Jaśkiewicz
W sobotnim meczu sparingowym, trzecioligowa Gwardia Koszalin ograła zespół Mechanika Bobolice 8:0.
Gwardia Koszalin pokonała Mechanik Bobolice 8:0

Gwardia Koszalin - Mechanik Bobolice 8:0

Dla gwardzistów był to pierwszy mecz kontrolny podczas tego weekendu. Z tego powodu sztab szkoleniowy koszalińskiej drużyny skorzystał w tym spotkaniu z usług dwunastu zawodników.

Przez cały przebieg gry boiskowe wydarzenia toczyły się pod zdecydowane dyktando siódmego zespołu Bałtyckiej trzeciej ligi. Dość szybko rezultat spotkania otworzył Łukasz Szymański. W kolejnych minutach dwie bramki zdobył testowany Yuma Sato. Japończyk najpierw pewnie poradził sobie z obrońcami w polu karnym, następnie uderzył nie do obrony z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą czwartego gola dla gwardzistów strzelił Daniel Sidor.

Po przerwie kolejną bramkę dla koszalińskiego zespołu zdobył Aleksander Karbowiak. Kilka minut później, po dograniu Daniela Sidora, swoje trzecie w tym meczu trafienie uzyskał Yuma Sato. Siódmego gola zdobył jego rodak, Ryuki Kozawa, który wprowadził się na murawę efektownym uderzeniem spoza pola karnego. Rezultat spotkania ustalił Mateusz Bień.

Zwycięstwo gwardzistów mogło być jeszcze bardziej okazałe. Rzutu karnego nie wykorzystał Ryuki Kozawa, a po atomowym strzale Mateusza Bienia futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Skład Gwardii: Mateusz Kalkowski- Jakub Karpiński, Bartłomiej Nowak, Łukasz Kłączyński, Norbert Dondera- Aleksander Karbowiak, Mateusz Bień, Łukasz Szymański, Yuma Sato (Ryuki Kozawa), Daniel Sidor- Przemysław Saliwon

W niedzielę Gwardia Koszalin zagra w Słupsku z Jantarem Ustka (16.00).