E.Link Gwardii Koszalin z drugim zwycięstwem

E.Link Gwardia Koszalin
Po wysokiej, domowej wygranej w 1. serii nad USAR-em Kwidzyn, także pierwszy mecz w obcej hali w nowym sezonie I ligi przyniósł pewne zwycięstwo piłkarzom ręcznym E.Link Gwardii Koszalin.

Spotkanie drużyn, które wygrały swoje mecze na inaugurację sezonu było wyrównanym widowiskiem przez pierwszych 20. minut. Koszaliński zespół rozpoczął od trafień Bartłomieja Korczaka i Damiana Woźniaka. Gospodarze otworzyli swoje konto w 3. minucie, a w czwartej wyrównali na 2:2. Do 11. min Gwardia dwa razy odskakiwała na 2 gole, ale KPR nie pozostawał dłużny. Przy stanie 4:6 zespół z Gryfina zdobył 3 gole z rzędu i w 13. min wyszedł na jedyne prowadzenie w meczu 7:6. Gwardia za chwilę odzyskała przewagę (8:7), ale do 21. min KPR jeszcze trzy razy doprowadzał do remisu (ostatni 11:11).

Kolejne 4. min przyniosły 4 gole podopiecznym trenera Piotra Stasiuka - po dwa Macieja Fabianowicza (karne) oraz Woźniak - bez odpowiedzi KPR. Różnica 4 goli utrzymała się do przerwy. Dodajmy, że od 26. min goście musieli radzić sobie bez Woźniaka (czerwona kartka).

Druga połowa to całkowita dominacja Gwardii, która rozpoczęła ją od 4 trafień, na prowadzenie 21:13 (35.). Gospodarze na pierwszą bramkę trafienie po zmianie stron czekali do 36. min. Do połowy tej odsłony Gwardia utrzymywała przewagę 6-7 goli. Później zanotowała serię 5:0, odskakując na 11 bramek (53. - 29:18). KPR odpowiedział 3 golami, ale w końcówce znów oglądano popis skutecznej gry Gwardii. Od stanu 30:22 (57.) trafiali wyłącznie koszalińscy zawodnicy, powiększając rozmiary wygranej do 12 goli!

PGE KPR Gryfino - E.Link Gwardia Koszalin 22:34 (13:17)
KPR: Jeziorny, Cyran, Kłodziński - Fedeńczak, Jezierski 1, Baliński 3, Lasko, Klemens 2, Gackowski 4, Blejsz, Skrzypkowiak, Telenga 4, Markowski 1, Kostrzewa 2, Janczyk 3, Witkowski 2.
Gwardia: Zwierz, Matusiak - Laskowski 2, Fabianowicz 7, Korczak 5, Stalka 1, Biskup 2, Laska 2, Kowalkowski 2, Didyk 4, Ekstowicz 2, Niewiadomski 3, Woźniak 4.
2. kolejka: Tytani - Szczypiorniak 40:25 (17:12), AZS UKW - Sparta 29:29 (13:15) karne 4:3, USAR - MKS BODEGA 25:28 (8:15), Sambor - Jedynka KODO 21:31 (9:17), Aqua-Instal Jeziorak - SMS ZPRP 42:35 (19:14), Warmia Energa - pauza.