Energa AZS Koszalin przegrała na wyjeździe z Perłą Lublin. Zabrakło skuteczności

Krzysztof Marczyk
Zaktualizowano
W meczu otwierającym 4. rundę rozgrywek Energa AZS przegrała na wyjeździe z Perłą Lublin.

Początek spotkania należał do gospodyń, które szybko objęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku, zdobywając cztery bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Przewaga miejscowych była jednak niewielka, po 15 minutach 2-bramkowa (6:4). Drużyny grały bezpardonowo i co chwilę zawodniczki łapały 2-minutowe kary (prym wiodła tutaj w początkowej fazie spotkania Joanna Szarawaga z Perły).

Podopieczne Anity Unijat cały czas starały się nie stracić kontaktu z wyżej notowanym rywalem, w 21. minucie doprowadzając do wyrównania 7:7. Niedługo potem Energetyczne mogły wyjść na prowadzenie, ale Natalia Striukowa trafiła w słupek, a po kontrze to ekipa Perły zdobyła bramkę. Wydawało się, że po tym dobrym fragmencie biało-zielone poprawią swoją pozycję wyjściową na drugą część meczu, ale stało się inaczej. To miejscowe złapały wiatr w żagle. Weronika Gawlik świetnie spisywała się między słupkami, a Kinga Achruk z koleżankami wyprowadziła swój zespół na 3-bramkowe prowadzenie.

Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 17:19 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Początek drugiej połowy był piorunujący w wykonaniu Perły, która szybko powiększyła przewagę, najwidoczniej mocno podrażnionej nerwówką związaną z błędem zmiany i 2-minutową karą w ostatniej sekundzie pierwszej części spotkania. Marta Tomczyk z Energi AZS uwijała się jak w ukropie, ale koleżanki z zespołu usilnie próbowały przedzierać się środkiem i kombinacyjnie przerzucać piłkę, zamiast szukać wolnej przestrzeni na skrzydłach. Na 15 minut przed końcem taka taktyka była zbyt ryzykowna, by można było w ten sposób gonić wynik. I ostatecznie niespodzianki nie było, lublinianki znów okazały się za mocne.

MKS Perła Lublin - Energa AZS Koszalin 24:18 (12:9)
Perła: Gawlik, Besen - Łabuda 1, Szarawaga 3, Moldrup 1, Kowalska 2, Gęga 1, Matuszczyk 2, Stasiak 1, Nieściaruk 3, Nocuń 3, Rosiak 4, Achruk 3.
Energa AZS: Prudzienica, Sach - Urbaniak 4, Mazurek 4, Tracz, Michałów 1, Wołownik 2, Smbatian 4, Borysławska, Nowicka, Rycharska, Striukowa, Tomczyk 3.