Energa Basket Liga: Trefl Sopot - AZS Koszalin 90:100 [ZDJĘCIA]

Przemysław Świderski/Dziennik Bałtycki
Na zakończenie 1. rundy sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi, AZS Koszalin odniósł pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

Początek niedzielnego spotkania należał do koszalińskiej drużyny. Szybko wypracowała sobie 5-punktowe prowadzenie, a skutecznością błyszczał Jacek Jarecki (7 pkt do 4. min). Później gra się wyrównała. W zespole Trefla groźny na dystansie był Piotr Śmigielski (2x3). W końcówce rzutami za 3 pkt odpowiedzieli Marek Zywert i Dragoslav Papić i po 10. min był remis po 23.

W II kwarcie AZS przyspieszył grę i gospodarze zaczęli się gubić. Rewelacyjnie poczynał sobie Krzysztof Jakóbczyk, który w niespełna 3. min uzbierał 12 pkt (w tym 3x3, w całym meczu 4/4 z dystansu)! Zza łuku trafiali też Alan Czujkowski oraz Jarecki. W efekcie AZS oderwał się na 18 pkt (18.), a po 20. min miał o 14 więcej od gospodarzy.

Była to niezła zaliczka przed drugą połową, ale też nie takie przewagi gubili już Akademicy. Początek III kw. to seria 7:0 Trefla, ale AZS szybko odpowiedział runem 8:0. Później znów 13 oczek z rzędu rzucili miejscowi, dochodząc na 60:62 (29.). Trójki Papicia i Jakóbczyka (zdobył rekordowe w sezonie 17 pkt) nie pozwoliły gospodarzom na złapanie kontaktu. Końcówka kwarty należała zdecydowanie do AZS, a kolejne trafienie z dystansu Czujkowskiego (3/5 w meczu) ustaliło wynik po 30. min na 73:61 dla gościa.

W ostatnich 10. min meczu koszaliński zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie. Początkowo podopieczni trenera Łukomskiego trzymali Trefla na dystansie 11-13 pkt, a w 36. min odjechali na najwyższe w meczu 20 oczek (91:71). Ambitna pogoń gospodarzy w końcówce meczu pozwoliła im zniwelować połowę tej straty, ale nie mogła odwrócić losów spotkania, w którym AZS musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Macieja Kucharka.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 90:100 (23:23, 17:31, 21:19, 29:27)

Trefl: Śmigielski 21 (4x3, 4 zb., 3 as.), Baker 17 (2x3), Milovanović 15 (8 zb.), Leończyk 8 (1x3, 6 zb., 4 as.), Flowers 2 - Zagorać 14 (2x3, 4 zb.), Kolenda 9 (1x3, 5 as., 3 zb., 3 str.), Jeszke 4.

AZS: Brandon 19 (6 as., 5 zb.), Tejić 17 (4 zb., 2 bl.), Jarecki 14 (1x3, 5 as.), Surmacz 4 (9 zb., 3 as.), Bochno 0 (3 as.) - Jakóbczyk 17 (4x3, 4 as.), Czujkowski 11 (3x3), Papić 9 (3x3), Zywert 7 (1x3), Walters 2.