Gra Świeszyńska Liga Amatorska Siatkówki [zdjęcia]

(djas)
Kolejne mecze mają za sobą zespoły występujące w Świeszyńskiej Lidze Amatorskiej Siatkówki Jacek Marcinkowski
Kolejne spotkania mają za sobą zespoły występujące w Świeszyńskiej Lidze Amatorskiej Siatkówki.

W meczu otwierającym drugą serię meczów, Orzeł Świeszyno rywalizował z Huraganem Chałupy. W pierwszych dwóch setach obie drużyny prezentowały nierówną dyspozycję. Dość powiedzieć, że druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Orła 6:0, a mimo to zakończyła się pewną wygraną zespołu z Chałup 25:13. W trzecim secie również górą był Huragan, który zwyciężył ostatecznie 3:0.

Do niecodziennej sytuacji doszło w starciu Oldbojów Orła i Młodzieży Świeszyno. W pierwszym secie bardziej doświadczeni gracze byli zmuszeni do gry w pięcioosobowym składzie, co młodzi zawodnicy skrzętnie wykorzystali i wygrali 25:22. W kolejnej partii Oldboje Orła dysponowali już pełnym składem, co przełożyło się na pewną wygraną w tym secie. W ostatnim secie doświadczeni gracze ponownie byli zmuszeni do walki w osłabieniu. - Kontuzji w meczu nabawiła się Dorota Kuczyńska i musiała opuścić boisko - informuje Jacek Marcinkowski ze Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Orzeł Świeszyno, organizatora zmagań. Mimo to, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oldbojów Orła.

W pozostałych meczach pewne wygrane odniosły Hołota Świeszyno (nad Dream Team Niekłonice) oraz Pędzące Wielbłądy Zegrze Pomorskie (nad Błękitnymi Konikowo). W spotkaniu rozpoczynającym trzecią kolejkę, Oldboje Orła ulegli Huraganowi Chałupy 0:3.

Wszystkie mecze są rozgrywane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie.