Grała IV liga. Bałtyk Koszalin pokonał MKP Szczecinek [ZDJĘCIA]

Krystian Kąkol (z prawej) otworzył wynik meczu Bałtyk - MKP.
Krystian Kąkol (z prawej) otworzył wynik meczu Bałtyk - MKP. Jacek Wójcik
Dwunasta kolejka spotkań w piłkarskiej IV lidze przyniosła zwycięstwa zespołom z Koszalina.

Bałtyk Koszalin na swoim stadionie pokonał MKP Szczecinek 3:1. Gospodarze prowadzili po 30. minutach gry 2:0, ale na krótko przed przerwą goście strzelili kontaktowego gola. Wynik 2:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, pomimo licznych okazji na podwyższenie ze strony gospodarzy. Dopiero w doliczonym czasie gry w polu karnym został sfaulowany Sebastian Ginter, a Dominik Pawłowski ustalił rezultat meczu na 3:1 strzałem z 11 metrów.

Komplet punktów przywieźli ze Szczecina piłkarze Gwardii Koszalin. Do przerwy remisowali na boisku Iskierki. Bezbramkowy wynik utrzymał się do 58. minuty, gdy Mateusz Piotrowski wykorzystał rzut karny za faul na Michale Mikołajczyku. W ciągu kolejnych 9. minut zespół z Koszalina zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw świetnym uderzeniem z ok. 28 m popisał się Gabriel Szygenda, a rezultat ustalił kapitan zespołu Piotrowski, wykorzystując drugą jedenastkę za faul na Adrianie Cybuli.

Pozostałe drużyny z regionu bez zwycięstw. Po punkcie do swojego dorobku dopisały tylko Wieża Postomino i Mechanik Bobolice, remisując w bezpośrednim meczu 2:2. Na błotnistym boisku w Postominie goście dwa razy obejmowali prowadzenie za sprawą Karola Saganowskiego, ale dwukrotnie do remisu doprowadzał Władysław Sandrak-Winnicki (drugi gol z karnego). Na ławce Wieży debiutował trener Konrad Lachowicz, który kilka dni temu zastąpił Tadeusza Żakietę. Nowy opiekun zespołu obejrzał w końcówce meczu... czerwoną kartkę.

Wyjazdowych porażek doznały zespoły z powiatu kołobrzeskiego. Perła URB Dygowo uległa 1:2 Chemikowi Police, a Olimp Gościno 0:2 Inie Goleniów. Z kolei Darłovia Darłowo przegrała u siebie z Orłem Wałcz 1:2. Przed tą kolejką z pracy w Darłovii zrezygnował Kamil Chicewicz, który wprowadził ją do IV ligi. Zespół poprowadził Artur Maciąg, dotąd trenujący drużynę rezerw. Pomaga mu jako grający asystent Rafał Lipiński. Jednocześnie dyrektorem sportowym został Tadeusz Żakieta.

Wyniki 12. kolejki:

Bałtyk Koszalin - MKP Szczecinek 3:1 (2:1)
1:0 Kąkol (15.), 2:0 Czenko (30.), 2:1 Czerwiński (42.), 3:1 Pawłowski (90+3. karny)

Wieża Postomino - Mechanik Bobolice 2:2 (1:1)
0:1 Saganowski (6.), 1:1 Sandrak-Winnicki (13.), 1:2 Saganowski (70.), 2:2 Sandrak-Winnicki (84. karny)

Darłovia Darłowo - Orzeł Wałcz 1:2 (0:1)
0:1 Trzmiel (12. karny), 0:2 Popiołek (57.), 1:2 Stankiewicz (78. karny)

Iskierka Mirand Szczecin - Gwardia Koszalin 0:3 (0:0)
0:1 Piotrowski (58. karny), 0:2 Szygenda (60.), 0:3 Piotrowski (67. karny)

Chemik Police - Perła URB Dygowo 2:1 (1:1)
1:0 Janicki (16. karny), 1:1 Górka (21.), 2:1 Janicki (54.)

Ina Goleniów - Olimp Gościno 2:0 (0:0)
1:0 Mojsiewicz (71.), 2:0 Banachewicz (84. karny)

Kluczevia Stargard - Biali Sądów 4:0 (2:0), Wybrzeże Rewalskie Rewal - Błękitni II Stargard 4:0 (2:0), Unia Dolice - Odra Chojna 0:1 (0:0).