Gwardia poskromiła Tytanów

kmb
Koszalińscy szczypiorniści dobrze rozpoczęli mecz w ramach 21. kolejki rozgrywek - wybronili pierwszą akcję i wykorzystali kontratak. Od samego początku byli skoncentrowani i skuteczni - co rzucili, to wpadało do siatki. Co innego goście, którzy albo mijali się z bramką, albo obijali słupki i poprzeczki, albo na przeszkodzie stawał będący w dobrej formie Kacper Marcisz.

Gospodarze od pierwszych minut objęli kontrolę na parkiecie i nie pozwalali dogonić się drużynie z Wejherowa. Ci od początku byli przygaszeni i zdawało się wręcz, że do meczu przystąpili jako skazani na pożarcie. Okazjonalne zrywy oczywiście były, ale to było za mało na zmobilizowanych i dobrze dysponowanych gwardzistów. Nawet jeśli ci, im bliżej było końca pierwszej połowy, grali momentami zbyt nonszalancko (niecelne podania, niewykorzystany rzut karny Michała Czaplickiego), to do szatni schodzi prowadząc.

Druga połowa zaczęła się od niewykorzystanego rzutu karnego Jakuba Radosza. Wcześniej z linii 7 metrów pudłowali wspomniany Czaplicki (który mimo tego zagrał solidne zawody, bez kompleksów) i Bartosz Tołłoczko. To sprawiło, że dla gospodarzy sytuacja przestała być bezpieczna. Musieli być czujni, bo Tytani powoli, ale konsekwentnie próbowali odrabiać straty. Podopieczni Piotra Stasiuka nie pozwolili jednak narzucić sobie stylu gry rywali.

Wręcz przeciwnie - z upływającymi minutami i wzmożonym dopingiem kibiców koszalinianie wrzucili drugi bieg i powiększyli przewagę (21:16 w 41. minucie). Z przodu brylował Tołłoczko, najskuteczniejszy wśród gospodarzy, a między słupkami jak w ukropie uwijał się Marcisz. Nie brakowało też nerwów i częste były lądowania na ławkach kar po obu stronach.
Ostatecznie z presją lepiej poradzili sobie koszalinianie, którzy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo.

Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 29:24 (14:12)
Gwardia: Gryzio, Marcisz - Ludian 1, Szpak, Felsztigier 3, Czaplicki 4, Tołłoczko 8, Czerwiński 2, Prudzienica 1, Nowicki 1, Laskowski 1, Goerig 4, Radosz 3, Jakutowicz 1, M. Kamiński.