I liga koszykarzy: AZS UMCS Start II Lublin - Sensation Kotwica Kołobrzeg 74:70

Po sześciu zwycięstwach z rzędu, Sensation Kotwica Kołobrzeg została zatrzymana w niedzielę w Lublinie. W meczu 9. kolejki przegrała z AZS UMCS Start II Lublin 70:74.

Kołobrzeski zespół doznał drugiej porażki w sezonie 2021/22. Przypomnijmy, że w swoim pierwszym meczu (w 2. kolejce), uległ w Wałbrzychu Górnikowi 77:88. Później podopieczni Rafała Franka weszli na zwycięską ścieżkę, z której strącił ich w niedzielę Start II. Kluczowa dla wyniku była I kwarta, przegrana przez gości 13:25.

Co ciekawe, Kotwica miała znakomite wejście w mecz. Po 1,5 minuty gry, prowadziła 7:0. Okazało się, że były to przysłowiowe miłe złego początki. Rywale odpowiedzieli trójkami Karola Obarka i świetnie dysponowanego Mikołaja Stopierzyńskiego (31 pkt, 10/18 z gry). To był początek serii... 18:0. Startowi w tej odsłonie wpadały rzuty z dystansu (5/7 za 3). Za to Kotwica spudłowała 8 kolejnych rzutów z gry i popełniła 3 straty. Niemoc przerwał Itrich, jednak po kolejnej trójce Stopierzyńskiego różnica wzrosła do 14 pkt (25:11). Na początku II kwarty gospodarze odskoczyli na najwyższe w meczu 15 oczek (30:15). Później ruszyła pogoń gości. Po serii 9:0 tracili w 14. min już tylko 6 pkt (24:30), a w 19. min doszli na 3 (31:34). Końcówka należała do Stopierzyńskiego, który wyprowadził swój zespół na 41:35.

W III kwarcie Kotwica kilka razy zbliżała się do rywali na 3-5 pkt, ale ci za każdym razem odchodzili na 7-9 oczek. Dopiero w ostatniej kwarcie udało się przełamać barierę 3 pkt straty, po wolnym Jakubiaka (37. - 65:67). Niezawodny Stopierzyński natychmiast odpowiedział akcją 2+1. Szansa była jeszcze przy stanie 67:70. Niestety, po przechwycie Remona Nelsona, faul w ataku popełnił Mikołaj Kurpisz, a punkty Michaela Gospodarka i Bartosza Ciechocińskiego zapewniły rywalom decydującą przewagę 74:67.

AZS UMCS Start II Lublin - Sensation Kotwica Kołobrzeg 74:70 (25:13, 16:22, 20:18, 13:17)
Start II: Stopierzyński 31 (2x3, 6 zb., 3 as.), Ciechociński 16 (3x3, 4 zb.), Gospodarek 9 (1x3, 4 zb., 3 str.), Obarek 9 (1x3, 9 zb.), Myśliwiec 4 (10 zb., 4 as.) - Pszczoła 3 (1x3, 5 zb.), Wąsowicz 2, Nycz 0, Ziółko 0.
Kotwica: Śmigielski 16 (9 as., 8 zb.), Nelson 7 (1x3), Pieloch 7 (1x3), Kurpisz 4 (6 zb.), Długosz 2 (6 zb.) - Itrich 12 (7 zb.), Jakubiak 11 (2x3), Wieczorek 6, Wyszkowski 5 (1x3, 4 zb.).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani