IV liga: Pogoń Połczyn Zdrój - Leśnik Manowo 2:2 (0:1)

Leśnik Manowo (zielone koszulki)
Leśnik Manowo (zielone koszulki) archiwum
Beniaminek z Połczyna Zdroju zdobył pierwszy punkt na swoim boisku w tym sezonie.

Przed tygodniem Pogoń wygrała w Polanowie pierwszy mecz po serii ośmiu porażek. W sobotę poszła za ciosem i otworzyła konto punktowe u siebie.

Gospodarze od 16. minuty grali w przewadze liczebnej, po czerwonej kartce dla Damiana Więckowskiego (akcja ratunkowa). Mimo tego Leśnik objął prowadzenie, gdy w końcówce pierwszej połowy z rzutu wolnego trafił Paweł Rakowski.

Cztery minuty po wznowieniu spotkania, z karnego podwyższył na 2:0 Mateusz Myśliński. Gospodarze odpowiedzieli w 51. min trafieniem Mateusza Kowalczyka z wolnego.

W 73. min Mateusz Hamer dośrodkował wzdłuż pola karnego, podania nie przeciął żaden z obrońców z Manowa, a akcję celnym strzałem zamknął Paweł Bugała, ustalając wynik spotkania.

Pogoń Połczyn Zdrój - Leśnik Manowo 2:2 (0:1)
0:1 Rakowski (42.), 0:2 Myśliński (49. karny), 1:2 Kowalczyk (51.), 2:2 Bugała (73.)
żk. Kowalczyk, Szczesny, Walczak - Jakubowski, Maciukajć, Bober, Myśliński.
czk. Więckowski (16.).
Pogoń: Ostrowski - Mazur (46. Bugała), Pietrzela, Szczesny, Okulewicz (18. Johannssen, 85. Darosz), Szczygieł, Kowalczyk, R. Woszczyński, Hamer, Wawreńczuk, Walczak.
Leśnik: Tkacz - Więckowski, Zdanowicz, Jakubowski, Gniadek (77. Szostak), Maciukajć, Myśliński, Bać, Rakowski, Szatkowski (85. Marczak), Jarzębski (56. Bober).

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach na starcie sezonu, piłkarze Leśnika Manowo doznali na swoim boisku pierwszej porażki.Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, bowiem już w 8. minucie Adrian Szatkowski dał im prowadzenie po przejęciu piłki na połowie rywali i zaskakującym strzale z dystansu.Goście odrobili straty już po 4. minutach, gdy wyrównał głową jeden z najniższych na boisku Cezary Palus. Tuż przed przerwą bliski zdobycia gola bezpośrednio z rzutu rożnego był Paweł Rakowski. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Druga połowa należała do gości. Pod koniec pierwszego kwadransa. Palus przeprowadził indywidualny rajd, którego nie byli w stanie przerwać obrońcy z Manowa. 20-letni pomocnik zakończył akcję precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku. W 69. min bohater spotkania, Palus, w przeszłości zawodnik m.in. Gwardii i Bałtyku Koszalin, a ostatnio MKP Szczecinek, wykorzystał sytuację sam na sam, kompletując tym samym hattricka! Leśnik Manowo - Kluczevia Stargard 1:3 (1:1) 1:0 Szatkowski (8.), 1:1, 1:2 i 1:3 Palus (12., 59. i 69.). żk. Myśliński, Zdanowicz, Więckowski, Ostrowski. Leśnik: Rutecki - Kułaga, Zdanowicz, Więckowski, Jakubowski (73. Ostrowski), Myśliński (46. Gniadek), Bober (64. Bać), Sulima, Rakowski, Szatkowski (80. Statkiewicz), Jarzębski. Zobacz także Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:2

IV liga: Leśnik Manowo - Kluczevia Stargard 1:3 [ZDJĘCIA]