Karne za karę. Energa AZS przegrywa w Elblągu

kmb
Na widelcu miały swoje rywalki koszalińskie szczypiornistki, ale to Start zwyciężył.

W pełnym emocji meczu w ramach 10. kolejki rozgrywek, po którym miało rozstrzygnąć się, kto usadowi się na trzecim miejscu w tabeli, górą okazały się gospodynie. Choć te szybko objęły dwubramkowe prowadzenie, to do głosu doszły koszalińskie szczypiornistki. I to na tyle skutecznie, że podopieczne Anity Unijat po pierwszej części spotkania schodziły do szatni w lepszych nastrojach i dobrą pozycją wyjściową przed drugą połową.

Po zmianie stron spotkanie zaostrzyło się, a kary dla kolejnych zawodniczek - częściej dla Energi AZS - sypały się aż nazbyt często. Zrobiło się nerwowo. Cały czas jednak to biało-zielone nieznacznie prowadziły. Wreszcie, w 47. minucie, zespół Startu - za sprawą niezawodnej Sylwii Lisewskiej, najskuteczniejszej zawodniczki meczu - doprowadził do wyrównania. Od tego momentu zespoły oddawały cios za cios. na minutę przed końcem Energetyczne prowadziły 22:21. I zrobił się horror. Zamiast umiejętnie grać na czas, czy piłkę zagrywać po skrzydłach, jak najdalej od własnej bramki, piłkę przejęła drużyna z Elbląga (wcześniej spudłowała Romana Roszak, a Hanna Rycharska dostała karę) i tej szansy nie zmarnowała, doprowadzając do remisu.

Dla jednych i drugich był to pierwszy konkurs rzutów karnych w nowym sezonie, po zmianie przepisów. I tę próbę sił lepiej wytrzymała miejscowa ekipa. Trafiły kolejno Lisewska, Joanna Waga i Aleksandra Jędrzejczyk , a spudłowały Hanna Jaszczuk i i Aleksandra Stokłosa (tę drugą zatrzymała Beata Kowalczyk). Po stronie Energi AZS trafiła Kseniia Protsenko i Gabriela Urbaniak. Piłka po rzucie Roszak odbiła się od słupka, spudłowała też Tamara Smbatian, a rzut Pauli Mazurek obroniła Sołomija Szywierska i tym samym to Start Elbląg mógł cieszyć się z wygranej.

KRAM Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 22:22 (8:11, karne 3:2)
Start: Szywierska, Powaga - Balsam 3, Świerczek, Waga 1, Jędrzejczyk 1, Dorsz 2, Kwiecińska, Kozimur, Gerej 1, Lisewska 10, Stokłosa, Świerżewska, Jaszczuk 4.
Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Protsenko, Michałów, Mazurek 3, Smbatian 1, Tracz 1, Roszak 4, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 5, Rycharska 4, Nowicka 1.

QUIZ GK24. Czy rozpoznajesz wszystkie znaki zodiaku?