- Tytuły do Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych wyselekcjonowano spośród nadesłanych ponad 20 pełnometrażowych pierwszych fabuł – informuje Anna Serdiukow, rzeczniczka prasowa festiwalu.
W kolejności alfabetycznej są to: „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” (reż. Jan Holoubek), „1800 gramów” (reż. Marcin Głowacki), „Fisheye” (reż. Michał Szcześniak),„(Nie)znajomi” (reż. Tadeusz Śliwa), „Pewnego razu w ogródkach działkowych” (reż. Rafał Bryll), „Polot” (reż. Michał Wnuk), „Smak pho” (scenariusz i reżyseria Mariko Bobrik), „Supernova” (scenariusz i reżyseria Bartosz Kruhlik), „Wszystko dla mojej matki” (scenariusz i reżyseria Małgorzata Imielska) oraz „Żelazny most” (scenariusz i reżyseria Monika Jordan-Młodzianowska).
Cztery filmy będą miały w Koszalinie swoją premierę. To „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.
„Fisheye” to opowieść o porwanej kobiecie, która w trakcie niewoli poznaje niewygodne fakty z dzieciństwa. By się uwolnić musi rozwiązać tajemnicę przeszłości.
„Polot” jest historią utalentowanego 25-latka, który dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki młodego mężczyzny spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec.
Ostatnia z premier to film „Pewnego razu w ogródkach działkowych”.
Przez niemal cztery dekady laureatami Grand Prix "Wielki Jantar" w Koszalinie było wiele filmów, które na stałe weszły do historii polskiego kina, w reżyserii m.in. Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland, czy Barbary Sass.
Tegoroczna 39. edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film odbędzie się w dniach 1-5 września. W programie – prócz dwóch konkursowych bloków – między innymi projekcje w ramach plenerowego Kina Samochodowego (trzy seanse), przeglądy tematyczne z zagranicy, debaty, wystawy i kameralny koncert Mary Komasy na zakończenie festiwalu.
37. Festiwal Młodzi i Film rozpoczęty [ZDJĘCIA, WIDEO]
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?