MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszaliński konkurs na klikona - miejskiego krzykacza [wideo]

Mariusz Rodziewicz
Konkurs na klikona - miejskiego krzykacza w Koszalinie.
Konkurs na klikona - miejskiego krzykacza w Koszalinie. Mariusz Rodziewicz
W koszalińskim muzeum w ramach Nocy Muzeów zorganizowano konkurs na miejskiego klikacza. Przez 30 minut gardło zdzierało kilkudziesięciu śmiałków. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Kim był klikon? To krzykacz miejski, który zajmował się powiadamianiem mieszkańców o ważnych wydarzeniach lub obwieszczaniem uchwał władz samorządowych.

Koszalińskie muzeum postanowiło wyłonić takiego klikona. O godz. 19:30 na dziedzińcu muzeum stanęło profesjonalne urządzenie do mierzenia obsługiwane przez profesjonalną firmę Laboratorium Badawcze Milab. Zasady konkursu były bardzo proste. Wystarczyło stanąć przed tym urządzeniem i jak najgłośniej wykrzyczeć hasło.

Śmiałków nie brakowało. Byli wśród nich i mężczyźni, i kobiety. I dorośli, i dzieci. Każdy przekonany, że ma najbardziej donośny głos. Dzieci najczęściej osiągały wynik w granicach 80 Decybeli. Dorośli dochodzili do 90-99 dB. Ale tylko dwóch mężczyzn przekroczyło magiczną "setkę".

Zwycięzcą - z wynikiem 102,9 dB - został Artur Czerwiński, aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Swoim donośnym głosem wykrzyczał sobie nagrodę - bony na zakupy w koszalińskim centrum handlowym oraz zaszczyt otwarcia przyszłorocznej Nocy Muzeów w koszalińskim muzeum. Oczywiście krzykiem.

Noc Muzeów w Koszalinie

Noc Muzeów w Koszalinie. Zobacz wideo i zdjęcia

Zwiedzanie istniejącej już od 20 lat w Koszalinie fabryki zabawek pluszowych było szczególną atrakcją dla najmłodszych. Choć także ci starsi mogli zobaczyć miejsce gdzie powstają między innymi maskotki Misia Uszatka

Noc Muzeów w... Fabryce Zabawek [zdjęcia]

Popularne na gk24:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński