Koszykówka: Żak Koszalin śrubuje zwycięską serię

M. Zarzeczny (z piłką) poprowadził Żaka do 7 zwycięstwa
M. Zarzeczny (z piłką) poprowadził Żaka do 7 zwycięstwa Jacek Wójcik
W środę wieczorem zaległości z 7. kolejki odrabiały zespoły Ogniwa i Żaka. Zwycięską serię podtrzymali koszalinianie, dla których był to siódmy wygrany mecz z rzędu.

W tabeli Żak ustępuje tylko o 2 punkty Noteci Inowrocław, która ma o jeden mecz więcej rozegrany. Przypomnijmy, że w minioną sobotę Żak wygrał w Inowrocławiu 72:67.

Pierwsza połowa meczu w Szczecinie stała pod znakiem wyrównanej gry. W końcówce I kwarty Żak wypracował sobie 7 pkt przewagi (23:16), ale ambitnie walczący gospodarze zniwelowali ją do trzech oczek. W II kwarcie Ogniwo doprowadziło do remisu 27:27, po dwóch akcjach trzypunktowych. Wyróżniający się na parkiecie Michał Ostrowski i Łukasz Wardziński wyprowadzili następnie swój zespół na prowadzenie 32:27 (14.), ale Żak szybko zmniejszył różnicę i już do przerwy wynik oscylował wokół remisu.

Żak odskoczył na 6 pkt na początku III kwarty. Później zaliczył jeszcze serię 8:0, po której było w 27. min było 60:50. Do końca kwarty różnica na korzyść gości utrzymywała się na poziomie 7-9 pkt. Ostatnie 10. min meczu Ogniwo rozpoczęło od dwóch udanych akcji (66:71), a w połowie kwarty doszło nawet na 2 pkt (74:76). Taka różnica utrzymywała się jeszcze na 2,5 min przed końcem meczu. Zespół Piotra Ignatowicza kontrolował jednak sytuację. Prowadzony przez Marcina Zarzecznego (21 pkt, 8 zbiórek i 7 asyst) odskoczył na 10 pkt, a w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło nawet zejście Darrella Harrisa za 5 fauli.

Ogniwo Szczecin - Żak Koszalin 83:91 (20:23, 24:23, 18:25, 21:20)
Ogniwo: Ostrowski 25 (5 as., 4 zb., 4 prze., 5 str.), Nowacki 19 (1x3, 8 zb., 3 prze.), Pytyś 17 (10 zb., 4 as.), Huk 8 (4 as., 3 prze.), Radzik 2 - Wardziński 10 (1x3), Pereiera 2 (3 zb.), Hamdaoui 0, Korolczuk 0, Kurkiewicz 0, Szatkowski 0.

Żak: Zarzeczny 21 (8 zb., 7 as., 3 prze., 4 str.), Szewczyk 17 (3x3, 4 zb., 2 bl.), Koziorowicz 16 (3 as., 3 str.), Harris 14 (1x3, 10 zb., 2 bl.), Warchowski 3 (3 as., 3 str.) - Lasota 6, Czubak 5 (1x3, 3 zb.), Naczlenis 5 (1x3), Pryć 4 (4 zb.), Bielecki 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani