MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci 10. gali Karlińskich Wież Sukcesu [zdjęcia]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Uroczystość, która podsumowuje rok w gminie Karlino, jest niezmiennie okazją do nagrodzenia społeczników, przedsiębiorców, sportowców, ludzi kultury i nauki. W piątkowy wieczór w Homanit Arenie poznaliśmy laureatów Karlińskich Wież Sukcesu.

Mierzy 25 cm. Symbolizuje wieżę wiertniczą, dzięki której Karlino stało się sławne. Stopnie nawiązują do wspinania się na szczyt i dążenia do sukcesu - stad nazwa tej prestiżowej nagrody. Karlińska Wieża Sukcesu jest jedynym laurem, jaki włodarze gminy przyznają osobom i firmom, które w szczególny sposób zaangażowane są w życie lokalnej społeczności i działają na rzecz rozwoju gminy.

Uroczysta gala zgromadziła w piątek Homanit Arenie kilkaset osób. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gospodarka i rolnictwo; oświata, kultura i sport ; działalność społeczna; nagroda specjalna. Tradycją jest, że żaden z laureatów o wyróżnieniu nie jest uprzedzony. Dla wszystkich zaproszenie na scenę to niespodzianka.

W pierwszej z kategorii burmistrz Waldemar Miśko przyznał cztery nagrody. Wyróżnienie otrzymała Firma Kospel, która od 2013 r. prowadzi zakład również w Karlinie, a 2019 r. realizowała inwestycję w nową linię montażową wymienników pionowych, co skutkować będzie zwiększaniem zatrudnienia. Burmistrz uhonorował też Grzegorza Wiśniewskiego, którego gospodarstwo ogrodnicze w ubiegłym roku otrzymało tytuł Zachodniopomorski Rolnik Roku w kategorii działy specjalne produkcji rolnej. Jest to jedno z największych i najprężniej się rozwijających gospodarstw ogrodniczych na terenie Karlina.

Statuetkę otrzymał też Andrzej Ciba, który prowadzi Gospodarstwo Rolne Malonowo, specjalizujące się w hodowli pstrąga tęczowego oraz Marek Andruszko, którego Auto-Keram działa już od 20 lat, a przedsiębiorca zaangażowany w pomoc innym, wspierając organizację gminnych imprez oraz zbiórki na WOŚP.

W kategorii kultura, oświata, sport kolejną Wieżą Sukcesu burmistrz docenił sportowe wyniki pięściarki Elżbiety Wójcik, która podczas XIX Mistrzostw Polski kobiet w boksie w Grudziądzu obroniła tytuł z 2018 r., zwyciężając swoją finałową walkę. Statuetkami włodarz gminy wyróżnił też Natalię Walczak, zawodniczkę MLUKS Karlino, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek i Bartłomieja Klimkowskiego, który od 2018 pracuje z odnoszącymi sukcesy piłkarzami drużyny Junior Młodszy karlińskiego MKS Sokół.

Za działalność społeczną wyróżniona została Caritas Karlińskiej parafii oraz wizytówka gminy - Stowarzyszenie Sos Wioski Dziecięce w Polsce. Wieże Sukcesu otrzymały też dwie panie, które od lat dzielą się dobrem z innymi i angażują całym sercem i własnymi rękami w działania na rzecz lokalnych społeczności Beata Klepuszewska, której oczkiem w głowie jest sołectwo Gościnko oraz Anna Wysocka, która w Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie opiekuje się Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi.

W tym roku Waldemar Miśko przyznał dwie nagrody specjalne. Jedna trafiła do Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Dzięki jej wsparciu w Karlinie rozwija się Spółdzielnia Socjalna Dobra Marka, przedsiębiorcy mogą korzystać z korzystnych pożyczek, a dodatkowo KARR w ramach projektu „Rewitalizacja szansą na zmianę” przyczynia się do pozytywnych zmian w mieście.

Ostatnią nagrodę otrzymał właściciel firmy Homanit Polska Fritz Homann, właściciel firmy Homanit Polska. Przedsiębiorca tworzy w Karlinie doskonałe warunki pracy i rozwoju dla setek mieszkańców regionu. - Wspiera gminę Karlino darowiznami na budowę nowych mieszkań komunalnych, wspiera szkoły, przedszkola, organizację lokalnych imprez bezpośrednio angażując się realizację wspólnych działań. Jest otwarty na potrzeby stowarzyszeń i klubów sportowych. Fritz Homann jest Honorowym Obywatelem Karlina, ale przede wszystkim dobroczyńcą na niespotykaną skalę - po uzasadnieniu nagrody rozległa się burza braw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński