Matusiak poskromił "Diabły"

Fotorzepa
Matusiak mija Van Buytena. Belgia-Polska 0:1
Matusiak mija Van Buytena. Belgia-Polska 0:1 Fotorzepa
Polscy piłkarze pokonali w Brukseli Belgię 1:0 (1:0) w meczu grupy A eliminacji Euro 2008.

Szokujące oświadczenie Polaków: Belgowie chcieli nas przekupić!

Jak donosi Dziennik i Gazeta Wyborcza, Belgowie chcieli przekupić polskich piłkarzy. - Dostaliśmy przed meczem propozycję korupcyjną - powiedział do dziennikarzy po meczu z Belgią Jacek Bąk.
- Dzień przed spotkaniem otrzymaliśmy nieprzyjemne telefony. Belgowie chcieli kupić od nas ten mecz. Zaoferowali 10 tysięcy euro za sfaulowanie Belga w polu karnym - powiedział nasz obrońca i zastrzegł, że na razie więcej nie powie.
Słowa naszego obrońcy potwierdził Maciej Żurawski - Rzeczywiście Jacek mi o tym powiedział, ale nie rozmawialiśmy na ten temat zbyt długo.
W reprezentacji huczy po tej informacji, którą wszyscy powtarzają.

Gola dla Polski strzelił w 20. minucie Radosław Matusiak, który zmusił do błędu obrońcę Bayernu Monachium Daniela Van Buytena. Napastnik BOT GKS Bełchatów wykorzystał sytuację sam na sam z belgijskim bramkarzem i strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla Polski.
W 36. minucie "biało-czerwoni" mogli wygrywać już 2:0. Kapitalnym, prostopadłym podaniem do Euzebiusza Smolarka popisał się Matusiak. Popularny "Ebi" naciskany przez obrońcę gospodarzy minimalnie przestrzelił.
Niewiele brakowało, a w doliczonym czasie gry Smolarek wpisałby się na listę strzelców. Maciej Żurawski dokładnie dośrodkował w pole karne. Piłkarz Borussii Dortmund świetnie uderzył głową z 8 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.
Po zmianie stron optyczną przewagę mieli Belgowie, którzy starali się odrobić straty. Podopieczni Leo Beenhakkera umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, czekając na okazję do wyprowadzenia kontrataku.
Najlepszą okazję do zdobycia gola dla polskiego zespołu w drugiej połowie miał Marcin Wasilewski. Jego strzał głową z 6 metrów obronił Stijn Stijnen.
W końcowych minutach Belgowie rozpaczliwie atakowali, ale nasi obrońcy i interweniujący pewnie bramkarz Artur Boruc nie popełnili błędów.

Belgia - Polska 0:1 (0:1)