Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR Urbis Gniezno 24:32

RED
Młyny Stoisław Koszalin pokonane we własnej hali
Młyny Stoisław Koszalin pokonane we własnej hali archiwum
W sobotę w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się mecz 22. serii PGNiG Ligi Kobiet. Drużyna Młynów Stoisław Koszalin uległa szczypiornistkom z Gniezna.

O miejsca 7-10: Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR Urbis Gniezno 24:32 (14:12).

Najwięcej bramek: dla Młynów - Karina Bayrak i Kristyna Kubisova po 6, dla MKS - Malwina Hartman 10, Justyna Świerżewska, Karolina Kasprowiak i Milena Kaczmarek po 5.

Chociaż zespoły należą do grupy spadkowej, było to spotkanie dużej wagi, bo zarówno koszalinianki jak i gnieźnianki chcą uniknąć znalezienia się na 9. pozycji na koniec sezonu i turnieju barażowego, a czasu pozostało niewiele. Po obu stronach było widać nerwowość, ale i determinację. W szeregach Młynów Stoisław znakomicie spisywała się Natalia Filończuk, która jak lwica broniła dostępu do koszalińskiej bramki. Z kolei przyjezdne oddawały pewne rzuty, ale z różnym skutkiem. Mniej zdecydowania przy oddawaniu strzałów dało się natomiast wyczuć w ekipie miejscowej. Od początku było widać brak „bramkostrzelnej”, potrafiącej w przemyślany sposób prowadzić rozegranie, Anny Mączki, która nie mogła wystąpić w tym ważnym meczu z powodu doznanej w ostatnich dniach kontuzji. Spotkanie od początku należało do zaciętych. W szóstej minucie Urbis prowadził 2:1, w dziesiątej Młyny Stoisław 3:2 i na bazie wcześniejszych rywalizacji tych zespół oraz wagi sobotniego starcia można było się spodziewać wyrównanej walki do ostatniego gwizdka. Jednak po kwadransie Urbis zaczął „odskakiwać”. Popis strzeleckich umiejętności dawały Malwina Hartman i Milena Kaczmarek. W 20. minucie było 11:6 dla gnieźnianek. Wówczas o czas poprosił trener Jarosław Knopik. Krótka rozmowa przy ławce najwyraźniej przyniosła oczekiwane rezultaty, bo gospodynie błyskawicznie odrobiły straty i na cztery minuty przed przerwą był remis 11:11. Bramkę z karnego „dorzuciła” jeszcze Barbara Choromańska, po chwili kolejne trafienie „zarobiła” Kristina Kubisova i gospodynie prowadziły 13:11 (28. min). Drużyny schodziły do szatni przy rezultacie 14:12 na korzyść miejscowych.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Odrobiły straty i objęły prowadzenie 15:14 (35. min). Chociaż w koszalińskiej bramce wciąż dobrze spisywała się Natalia Filończuk, jej koleżankom brakowało skuteczności w ataku. Problemów z ofensywą w tej części spotkania nie miały natomiast szczypiornistki z Gniezna. Już w 48. minucie prowadziły zdecydowaną różnicą bramek 24:17 i do końca kontrolowały przebieg spotkania.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Karina Bayrak 6, Gabriela Urbaniak, Żaneta Lipok 5, Aleksandra Zaleśny 1, Barbara Choromańska 1, Dominika Szynkaruk 4, Emilia Kowalik, Hanna Rycharska, Nicola Rycharska, Kristina Kubisova 6, Adrianna Nowicka 1. Skład i bramki MKS PR Urbis Gniezno: Dominika Hoffmann, Antonina Cieślak – Karolina Kasprowiak 5, Karolina Chojnacka, Milena Kaczmarek 5, Sandra Guziewicz, Magdalena Nurska 4, Malwina Hartman 10, Martyna Matysek 1, Justyna Świerżewska 5, Monika Łęgowska 2.