Orlen Superliga Kobiet. Młyny Stoisław Koszalin - MKS Urbis Gniezno 21:30 [WIDEO]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Zespoły występujące w Orlen Superlidze Kobiet wróciły do rywalizacji o ligowe punkty. Zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin uległy na swoim parkiecie MKS Urbis Gniezno 21:30 (12:18).

Pierwszy kwadrans wyglądał tak, jakby w koszalińskim zespole na parkiet wyszły jedynie Anna Mączka i Marcelina Polańska, tylko one bowiem znajdowały drogę do bramki rywalek. W 6. minucie było już 4:1 dla drużyny z Gniezna. Zespół z Wielkopolski atakował szybko, albo pozycyjnie, a i tak rzuty znajdowały drogę do bramki Młynów Stoisław. Gospodynie zaczęły nerwowo, nic im „nie wchodziło”, a kolejne niecelne rzuty albo proste straty nakręcały tylko nerwową spiralę.

Po kwadransie było już 10:5 dla MKS-u, na nic zdała się również przerwa na żądanie szkoleniowca koszalińskiej drużyny czy zmiana bramkarki. W 19. minucie po rzucie Oliwii Kuriaty było już 13:6 dla zespołu gości.

Końcówka pierwszej połowy dawała nadzieję kibicom Młynów Stoisław i samym koszaliniankom. W 21. minucie Aleksandra Zaleśny rzuciła na 8:14, szybko odpowiedziała Monika Łęgowska, ale w kolejnych minutach gospodynie wreszcie znalazły skuteczność. Cztery bramki z rzędu, autorstwa Zaleśny, Mączki i Polańskiej dały wynik 12:15 w 57. min. i wlały nieco nadziei w serca koszalińskich kibiców.

Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do przyjezdnych. Najpierw z karnego trafiła Nurska, później jej koleżanki dorzuciły jeszcze dwa trafienia i do przerwy było 18:12 dla zespołu z Gniezna.

Po przerwie MKS dorzucił trzy kolejne trafienia i w pewnym momencie zrobiło się już 12:21. To w praktyce była „kropka nad i” w całym spotkaniu. Młyny Stoisław po tym potrójnym ciosie stać było tylko na pojedyncze skuteczne akcje i zmniejszenie strat.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Urbis Gniezno 21:30 (12:18)

Młyny Stoisław Koszalin: Aleksandra Ivanytsia, Natalia Filończuk – Anna Mączka 9, Marcelina Polańska 5, Aleksandra Zaleśny 5, Nikola Męczykowska 1, Karolina Szajek, Gabriela Urbaniak, Karina Bayrak, Gabriela Haric, Barbara Choromańska, Martyna Koper, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska, Kristina Kubisova, Adrianna Nowicka.

MKS Urbis Gniezno: Daria Konieczna, Dominika Hoffman – Magdalena Nurska 9, Żaneta Lipok 6, Monika Łęgowska 5, Nikola Szczepanik 3, Oliwia Kuriata 3, Malwina Hartman 2, Agnieszka Siwka 1, Magdalena Widuch 1, Marta Giszczyńska, Zofia Bartkowiak, Karolina Chojnacka, Maria Tanaś, Martyna Matysek.