Ostatnia kolejka Bałtyckiej trzeciej ligi. Emocje i grad goli

djas
Piłkarze Drawy Drawsko Pomorskie ukończyli sezon na trzeciej pozycji. Gwardziści również mieli szansę na podium, lecz ulegli w ostatnim meczu Dębowi Dębno Jacek Wójcik
Ostatnią kolejkę meczów rozegrały zespoły występujące w Bałtyckiej trzeciej lidze.

W ośmiu spotkaniach strzelono aż trzydzieści cztery bramki. Emocjonujący przebieg miały mecze w Dębnie Lubuskim oraz w Gdańsku. Walczący o utrzymanie Dąb podejmował Gwardię Koszalin. Przed ostatnią serią gier nasza drużyna miała realne szanse na wywalczenie trzeciego miejsca. Po ostatnich udanych występach, podopieczni Tadeusza Żakiety kontynuowali dobrą grę w pierwszej części sobotniego spotkania. Gwardziści prowadzili 3:1 i wydawało się, że pozytywnym akcentem zakończą trzecioligowy sezon. Druga odsłona miała jednak emocjonujący przebieg. Dał o sobie znać najskuteczniejszy zawodnik Bałtyckiej trzeciej ligi, Michał Szubert. Były gracz chorzowskiego Ruchu strzelił dwie bramki, jednak ozdobą pojedynku było trafienie Mateusza Laski, który zaskoczył Mariusza Rzepeckiego efektownym strzałem z przewrotki.

Koszalinianie zakończyli sezon na szóstej pozycji. W przypadku zwycięstwa nasza drużyna awansowałaby na podium trzecioligowych rozgrywek. Cartusia Kartuzy zremisowała w Szczecinie z rezerwami Pogoni 2:2, Drawa Drawsko Pomorskie podzieliła się punktami z Kotwicą Kołobrzeg, a rezerwy Lechii Gdańsk uległy na swoim terenie Energetykowi Gryfino 3:4.

Wszystkie zespoły zagrożone spadkiem wygrały swoje mecze. Podobnie jak w Dębnie Lubuskim, również w Gdańsku nie zabrakło wrażeń. Już po sześciu minutach gry gospodarze prowadzili 2:0. W czterdziestej drugiej minucie gracze Energetyka zdołali wyrównać, jednak jeszcze przed przerwą gdańszczan ponownie na prowadzenie wyprowadził Piotr Jaroszek. Gryfinianie nie dali za wygraną. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Przemysław Brzeziański i Energetyk odniósł w Trójmieście niezwykle cenne zwycięstwo, na wagę utrzymania w Bałtyckiej trzeciej lidze. Na niewiele zdała się wygrana Polonii Gdańsk nad Błękitnymi Stargard Szczeciński. Polonia, Dąb oraz Gryf Słupsk pożegnały się z trzecią ligą.

Grad goli zobaczyli kibice w Gdyni i Barlinku. Rezerwy Arki, które po rundzie jesiennej plasowały się na przedostatniej pozycji, podkreśliły udaną rundę wiosenną wysoką wygraną nad Koralem Dębnica. Gospodarze zaaplikowali przeciwnikowi aż pięć bramek. Po dwa trafienia na swoim koncie zapisali Filip Patok i Fabian Słowiński. Do siatki rywala trafił także Dawid Patelczyk. Aż siedem goli padło w Barlinku, gdzie Pogoń ograła Chemika Police 5:2. Hat-trickiem popisał się Kordian Ziajka.

Remisami zakończyły się spotkania Gryfa Słupsk i Bałtyku Gdynia (0:0) oraz Drawy Drawsko Pomorskie i Kotwicy Kołobrzeg. Gospodarze prowadzili już od siódmej minuty po golu Bartłomieja Okoniewskiego. Dziesięć minut przed końcem wyrównał Tomasz Rydzak. Kotwica zakończyła rozgrywki na drugiej pozycji. Dzięki porażce rezerw Lechii z Energetykiem, piłkarze Drawy awansowali na podium Bałtyckiej trzeciej ligi.