MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Parking, droga, kanalizacja. Inwestycje w gminie Sianów

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Budowa parkingu przy ul. Słowackiego ma się zakończyć do 30 czerwca. Koszt - niemal 184 tys. zł
Budowa parkingu przy ul. Słowackiego ma się zakończyć do 30 czerwca. Koszt - niemal 184 tys. zł Waldemar Kosowski/sianow.pl
Projekt budowy systemu kanalizacji w Kędzierzynie w gm. Sianów otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Inwestycja zakłada budowę systemu kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej o długości 2,24 km wraz z trzema przepompowniami ścieków w miejscowości Kędzierzyn. Prace mają potrwać do 2022 roku, a ich wartość całkowitą oszacowano na prawie 2 mln 689 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 mln 692 tys. zł, czyli 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

To już szósta inwestycja z zakresu gospodarki wodnościekowej, realizowana w gminie z dofinansowaniem RPO WZ na lata 2014-2020. Wcześniej rozbudowano w Sianowie ujęcie wody wraz ze stacją uzdatniania , powstał też wodociąg magistralny na trasie Sianów – Osieki.

W tym roku zaplanowano budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej przy ul. Węgorzewskiej, Leszczynowej i Słowackiego (pod nowe osiedle mieszkaniowe w ramach programu rządowego Mieszkanie+). Kanalizacja sanitarna i tłoczna powstanie też w miejscowościach Kłos i Gorzebądz.

Mamy też dobre wieści dla zmotoryzowanych mieszkańców. Zakończyła się przebudowa drogi gminnej w Skwierzynce. W ramach inwestycji przebudowano drogę gminną na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do wiaduktu kolejowego w obrębie ulicy Prostej w Koszalinie.

Z kolei w Sianowie przy ul. Słowackiego 13 trwa budowa parkingu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 44 miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Inwestycja prowadzona jest wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Jutrzenka”.

Niespełna dwuhektarowa działka , która została wskazana przez samorząd jest otoczona przez tereny zielone, tylko od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową.

168 mieszkań w siedmiu trzypiętrowych blokach. Projekt osied...

W Sianowskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych autorzy przedstawili swoje projekty i odebrali dyplomy potwierdzające zwycięstwo w I edycji Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski w Sianowie. Zmiany na „Łemblej”, oświetle...

Zobacz także Otwarcie centrum przesiadkowego w Koszalinie (archiwum)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński